2021 Bentley Bentayga’nın fotoğrafları basına sızdı!

2021 Bentley Bentayga’nın fotoğrafları basına sızdı!

İlk tanıtıldığı günden itibaren eleştirilerin sürekli odağında olan Bentley Bentayga’nın satış performansı ise eleştirilen tam tersi olarak gerçekleşmişti. Tasarım olarak birçok kişi tarafından ”başarısız” bulunan model, satış rakamlarında ise ”başarılı” olarak karşımıza çıkıyor. 2021 yılında makyajlı versiyonu ile tanışacağımız Bentayga’nın fotoğrafları yine tanıtımdan önce basına sızdırıldı. Gelin yeni Bentayga’da ne gibi farklılıklar var birlikte inceleyelim.

Öncelikle Bentley’in de yeni Bentayga için bir teaser videosu yayınladığını belirtelim ancak Bentley’in videosunda maalesef çok fazla detay paylaşılmamış. Makyajlı Bentayga için şirketten çok iddialı bir açıklama yapıldı.

Yeni Bentayga, gerçek bir Bentley sürüş deneyimi sunacak ve zahmetsiz performans ve günlük kullanılabilirlik ile birlikte benzersiz lüksü sergileyen, dünyanın en hızlı, en lüks ve en çok yönlü SUV’si olmaya devam edecek.

Dediğimiz gibi, Bentley’in yayınladığı videoda çok fazla bilgi ve detay bulunmuyor ancak yeni Bentayga’da; güncellenmiş ön farlar, yeni dijital gösterge paneli, klasik analog Bentley saati ve opsiyonel olarak sunulan Naim ses siteminin yer alacağını videodan anlayabiliyoruz. Ancak sızdırılan fotoğraflar ile birlikte daha çok bilgiyi sizlerle paylaşabiliriz.

Eğer sızdığı iddia edilen görüntüler doğruysa, yeni Bentayga’nın ön tasarımında daha geniş bir ızgara, güncellenmiş yeni ön farlar, yeni bir ön tampon dikkat çekiyor. Otomobilin içindeki farklılıklar ise, yeni dijital göstege paneli, diğer Bentley modellerinden tanıdığımız multimedya ekranı ve yeniden tasarlanmış hava menfezleri olarak görünüyor.

Yeni Bentayga’nın motor seçeneklerine baktığımızda, 4.0 litrelik çift turbo bir makine ilk seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Bu makinen toplam güç çıkışı ise 550 PS ve 770 Nm. Diğer seçenek ise yine çift turbolu 6.0 litrelik bir W12 motor. Bu motor 608 PS’lik ve 635 PS’lik iki versiyona olarak müşterilere sunulacak. 3 seçenek ise 29 kilometrelik elektrikli sürüş menzili olan bir Plug-in hibrit olacak.

Bu aşamada tüm bu bilgilerin ve fotoğrafların bir iddia olduğunu hatırlatalım. Yakın zaman içinde Bentley, yeni Bentayga’yı resmi olarak paylaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!