2021 Mercedes-Benz S-Serisi’nin fotoğrafları sızdırıldı!

2021 Mercedes-Benz S-Serisi’nin fotoğrafları sızdırıldı!

Uzun süredir beklenen ve her gün yeni casus fotoğraflarını gördüğümüz 2021 Mercedes-Benz S-Serisi’nin kamuflajsız fotoğrafları sonunda sızdırıldı. 

Mercedes-Benz’in amiral gemisi olan S-Serisi 2021 yılında yeni jenerasyonuna kavuşacak. Bu yeni jenerasyonu tamamen net şekilde ise bir hurdalıkta görebildik. Bir Twitter hesabından yayılan görseller kısa sürede tüm dünyadaki otomobil tutkunları tarafından görüldü ve üzerine eleştiriler bile yapılmaya başlandı.

Hemen model ile ilgili konuşmaya başlayalım. Ön tasarımın çok daha sportif ve iddialı göründüğü söylemeliyiz. CLS’ten aşina olduğumuz bakış açısı ile tasarlanmış yeni farlar ön tasarımın hareketlenmesinde ciddi bir pay sahibi gibi duruyor. Eskisine göre çok daha büyük olan yeni ızgara ise yeni S-Serisi’ni çok daha heybetli göstermeyi başarmış. 

Arka tasarımda ise dikkat çeken iki öğe bulunuyor. Birincisi yine CLS’tekine çok benzeyen stoplar, ikincisi ise farların üzerinde yer alan krom parça. Bunun dışında arka tasarımın ön tasarıma göre çok daha sakin göründüğünü söyleyebiliriz. 

Otomobilin iç tasarımına baktığımızda ise tamamen yeni bir tasarım görüyoruz. İki katmanlı bir tasarım farklı görünüyor. Yeni nesil multimedya ekranı ise ilk defa bir Mercedes-Benz’de dik konumlandırılmış. Neredeyse hiç tuşun bulunmaması ortada bulunan bu ekrandan her şeyi kontrol edebileceğimizi gösteriyor. Aynı şekilde tamamen yeni direksiyonda çok şık görünüyor. 

Son olarak bildiğimiz teknik detayları da sizinle paylaşalım. Yeni S-Serisi, MRA II platformunu kullanacak ve yerine geldiği nesilden daha uzun ve daha geniş olacak. 3. seviye otonom sürüş, havalı süspansiyon, sağa sola dönebilen arka aks gibi özellikler de yeni S-Serisi’nde yer alacak. Mercedes-Benz, motor seçeneklerini de revize edecek. V12 ise hala hayatta! Mercedes-Benz, yeni S-Serisi’nde de V12 motoru müşterilerine sunmaya devam edecek. Mild hibrit ve plug-in hibrit seçenekleri de yeni S-Serisi’ndeki seçeneklerden olacaklar. Yeni S-Serisi’nin eylül ayında resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Teslimatlar ise tanıtımdan yaklaşık 2 ay sonra başlayacak.

Mercedes-Benz birçok kişiye göre bu sınıfa liderlik eden marka olarak görülüyor. Yeni Audi A8’in çok iyi bir otomobil olmasından sonra kafalar karışmaya başlamış, rekabet çok daha kızışmıştı. Mercedes-Benz’in yeni S-Serisi ile Audi’ye nasıl bir cevap vermiş olduğunu hep birlikte göreceğiz. 

Etiketler:

One Reply to “2021 Mercedes-Benz S-Serisi’nin fotoğrafları sızdırıldı!”

  1. idris

    Cevap vermek

    Beğenmedim demek yürek ister ama arka tasarım bir “makam otomobili” için fazla spor diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!