8-vitesli Şanzımana sahip Ferrari Daytona SP3 LEGO Technic yolda

8-vitesli Şanzımana sahip Ferrari Daytona SP3 LEGO Technic yolda

Ferrari Daytona SP3’ü temel alan ve 3778 parçadan oluşan 1:8 ölçekli bir model olan LEGO Technic ailesinin en yeni üyesiyle tanışın. Çalışan 8 vitesli sıralı şanzımana, hareketli pistonlara ve açılıp kapanan kelebek kapılara sahip olan model 1 Haziran 2022’de satışa sunulacak.

Öne çıkan özellikler arasında tabi ki bahsedilen şanzıman yer alıyor. Bu arada vites değiştirici kulakçıklar da var. Aynı zamanda gümüş renkli jantlar ve direksiyon simidi üzerinde güzel bir şahlanan at logosu da dikkat çekiyor.

Bu Ferrari, LEGO Technic Ultimate Car Concept serisindeki dördüncü model ve tamamlandığında 14 cm yüksekliğinde, 59 cm uzunluğunda ve 25 cm genişliğinde olacak. Bu arada, setin karmaşıklığı göz önüne alındığında tamamlamak biraz zaman alabilir.

LEGO Group CEO’su Niels B. Christiansen, “Bu model, Ferrari ve LEGO Group değerlerinin temelinde yatan mükemmellik arayışının bir kanıtıdır” dedi.

“Tasarımda hiçbir ayrıntı gözden kaçırılmamış ve mühendislik geçmişine sahip biri olarak, modelin bu kadar küçük ölçekteki detaylara ve hassasiyete verdiği önem beni hayrete düşürüyor. Hayranların bu yeni setle yarışta mükemmelliğin bu çarpıcı örneğini oluştururken hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı olmak için Ferrari ile ortak olabildiğimiz için inanılmaz derecede şanslıyız.”

Bu arada, Ferrari baş tasarım sorumlusu Flavio Manzoni, bu projede LEGO ile birlikte çalışmanın ne kadar eğlenceli olduğunu ve Daytona SP3’ü bir kez monte ettiğinizde, daha küçük ölçekte bile aracın genel güzelliğini kesinlikle takdir edeceğinizi belirtti.

Gerçek olanı satın almaya gücü yeten şanslı azınlık, 830 hp ve 697 Nm tork sunan atmosferik 6,5 litrelik V12 motorun keyfini çıkaracak.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!