Apple, otomobilini üretmek için Hyundai ile flörtleşiyor

Apple, otomobilini üretmek için Hyundai ile flörtleşiyor

Korea IT News’in haberine göre Hyundai ve Apple, Mart ayına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde 2024 için planlanan otonom bir EV otomobil için ortaklık üzerinde anlaşma imzalamaya hazırlanıyor.

Bu haber, Hyundai’nin Apple ile teknoloji devine sürücüsüz bir elektrikli otomobil üretme konusunda yardımcı olacağına dair görüştüklerini doğrulamasının hemen akabinde geldi. Bu durum da, Reuters’e göre Hyundai hisselerinin yaklaşık %20 oranında artmasına neden oldu.

Kore BT, haberi güncellediğini ve anlaşma kapsamındaki zaman çizelgesini veya üretim yerini belirtmediğini unutmamalıyız. Daha önce, otomobillerin ya Kia Motors’un Gürcistan’daki tesisinde ya da yeni bir yerde (ve ayrıca Amerika’da) üretileceğini bildirdiler – amaç 2024 civarında 100.000 elektrikli araç üretmek olacaktı.

Aynı haber, Koreli otomobil üreticisi ve Apple’ın gelecek yıl Apple otomobillerinin bir “beta sürümünü” yayınlamayı planladığını iddia etti.

Spekülasyon bir yana, işte bildiklerimiz: Birincisi, Apple gerçekten de otonom araç teknolojisi ile ilerliyor ve bir tür çığır açan pil teknolojisine sahip kendi binek aracını üretmek istiyor.

Ayrıca ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Geçen hafta Hyundai, Apple ile görüştüklerini doğrulamasını geri çekmiş olsa da, iki şirket arasında dönen bir şeyler olduğu aşikar.

Peki bu sektör söz konusu olduğunda Apple’dan ne bekleyebiliriz? VW Grup başkanı Herbert Diess bile teknoloji devinin otomobil endüstrisinde önemli bir oyuncu olabileceğine inanıyor. Kendisi Aralık ayında Apple’ın VW için geleneksel rakiplerinden daha fazla zorluk oluşturabileceğini söylemişti.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!