Aston Martin artık Tobias Moers’e emanet!

Aston Martin artık Tobias Moers’e emanet!

Dünya’da en saygın otomotiv yöneticileri arasında yer alan, Aston Martin CEO’su olan Andy Palmer, istifa ettiğini açıkladı. Yerine ise Tobias Moers atandı.

Carlos Ghosn’un altın çocukları olarak tanınan yöneticilerden biri olan Andy Palmer 2014 yılından itibaren Aston Martin CEO’su olarak görev yapıyordu. Yayınlanan basın bildirisi ile istifa ettiğini öğrendiğimiz CEO’nun ise kariyerine nasıl devam edeceği ile ilgili bir bilgi şu anlık bulunmuyor. Dünyaca ünlü milyarder iş insanı Lawrence Stroll’un Aston Martin’den aldığı hisse sonucunda şirket içinde köklü değişiklikler yapmaya niyetli olduğu sürekli kulislerde yer alan iddialardan biriydi. Bu iddialar doğrultusunda Stroll ilk büyük değişikliği şirketin CEO’sunu değiştirerek yaptı. Andy Palmer’ın ayrılmasında şirketin sürekli zarar etmeye devam etmesi, Galler’deki yeni fabrikanın yarattığı sıkıntılar yer alıyor. Ayrıca, Andy Palmer şirket içinde ciddi bir muhalefet olmasına karşın Aston Martin’i halka açmıştı. Şirketin hisse senedi performansının çok kötü olması hatta hisselerin dibe vurması ile de koltuğu çok ciddi şekilde sallanmaya başlamıştı. Son dönemdeki bu kötü performans sonucunda Andy Palmer Aston Martin CEO’luğu görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ancak iddialara birçoğu, şirkete büyük ortak olarak katılan ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Lawrence Stroll ve yanında yer alan diğer hissedarların Andy Palmer’ın istifasını istediği yönünde.

Andy Palmer’ın yerine atanan Mercedes-AMG CEO’su, Tobias Moers ise yeni atama ile ilgili, “Gelişiminin bu noktasında Aston Martin Lagonda’ya katılmaktan gerçekten heyecanlıyım. Her zaman performans otomobillerine tutkum vardı ve iki şirket arasındaki ortaklığın başlangıcında teknik açıdan yakın olduğum bu ikonik marka için çalışma şansını sevdim. Lawrence’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak gelmesi, Yew Tree Consortium’dan yaptığı önemli yatırım, özkaynak artışının tamamlanması, gibi gelişmelerin planlanan ürünü başarıyla teslim etmek ve işletmenin güçlü yanlarını kullanmak için önemli bir fırsat olarak görüyorum.” dedi.

Mercedes-AMG’deki CEO’luk görevinden resmi olarak ayrılan Tobias Moers, 1 Ağustos 2020’de Aston Martin Lagonda’daki CEO’luk görevine resmi olarak başlayacak.

One Reply to “Aston Martin artık Tobias Moers’e emanet!”

  1. idris

    Cevap vermek

    Müthiş bir transfer. Aston Martini daha çok konuşacağız gibi görünüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!