Aston Martin, “Dünyanın En Güçlü Lüks SUV’u” olacak DBX versiyonunu duyurdu

Aston Martin, “Dünyanın En Güçlü Lüks SUV’u” olacak DBX  versiyonunu duyurdu

Aston Martin son zamanlarda kısa videolarla bizleri heyecanlandırmaktan hoşlanıyor gibi görünüyor. Vantage V12’den sonra İngiliz otomobil üreticisi, “Dünyanın en güçlü lüks SUV’u” olacak DBX SUV’un yeni ve daha güçlü bir versiyonunu duyurdu.

“Change is Coming” başlıklı kısa klip, bize SUV’un muhteşem egzoz sesini dinletirken jantların, kaportanın ve iç mekanın parçalarını gösteriyor. Daha da önemlisi, 1 Şubat 2022’de tamamen açıklanacak olan yeni versiyon için bize bir lansman tarihi veriyor.

Videonun açıklaması şöyle diyor: “Değişim geliyor. Güç konuşur.” Bu da bizi artan güç verisine hazırlıyor. Standart Aston Martin DBX, Mercedes-AMG’nin 550 hp güç ve 700 Nm tork üreten çift turbolu 4.0 litrelik V8 ile donatılmıştır. Ayrıca Çin’de satılan turboşarjlı hafif hibrit 3.0 litre altı silindirli motora sahip bir versiyonu da var.

Söylentilere göre DBX S’nin kamufle edilmiş prototipleri, Nürburgring’de hafifçe yeniden tasarlanmış bir gövde kiti, dörtlü egzoz borularıyla ve güç aktarma organıyla ilgili söylentilerle test edilirken görüntülendi. Aston Martin, AMG kaynaklı V8’in daha güçlü bir versiyonunu kullanabilirken, DBX’in DBS Superleggera’da 715 hp üreten çift turbo 5.2 litrelik V12’yi de kullanabilecekleri iddia ediliyor.

On iki silindirli motorlarla donatılmış diğer SUV’lar sadece Rolls-Royce Cullinan ve Bentley Bentayga Speed ​​olduğundan, böyle bir hareket DBX’i rakiplerinden daha da farklılaştıracaktır. Bununla birlikte, Aston Martin’in çift turbolu 4.0 litrelik V8’in daha güçlü bir versiyonunu kullanması bekleniyorken, bir V12’nin DBX’in kaputunun altında yerini bulma şansının zayıf olduğunu düşünüyoruz.

“DBX hikayesinin bir sonraki perdesi açılmak üzere ve yeni performans standartları belirlenecek. Dünyanın en güçlü lüks SUV’si için hazır mısınız?” diyen Aston Martin, yakında çıkacak olan amiral gemisi DBX modelinin 626 hp’li Bentley Bentayga Speed, 641 hp’li Lamborghini Urus gibi modellerin bulunduğu rakiplerinden daha fazla güç sunacağını ima ediyor.

Önümüzdeki haftalarda Aston Martin’in performans odaklı SUV’si hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz. Bakalım videodaki motor sesinden, motorun ne olacağını doğru tahmin edebilecek misiniz?

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!