Aston Martin Vanquish Hibrit V8 ve Farklı İsimle Devam Edecek

Aston Martin Vanquish Hibrit V8 ve Farklı İsimle Devam Edecek

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda büyük bir ihtişamla sunulan Vanquish Vision Concept, Ocak 1998’e kadar uzanan VH altyapılı modellerden farklı bir otomobil olacağının sinyallerini vermişti. Önden motorlu bir gran turismo yerine bir süper otomobil olacak olan yeni otomobil, başlangıçta hibrit bir V6 ile planlanmıştı.

Bazı insanlar bu güç ünitesini “küçük düşürücü” buldu ve yoğun şekilde eleşitrdi, ancak sektördeki en iyi isim tarafından da kanıtlandığı üzere, doğru türde hibrit teknolojisine sahip bir çift turbo V6 hiç de kötü sayılmaz. Kimden bahsettiğimizi anladınız sanırım; Ferrari’nin 296 GTB’si muazzam bir otomobil olarak yorumlanıyor.

Önceki marka lideri olan Andy Palmer, manuel şanzımanla bahisleri biraz daha yükseltti. Ancak Palmer, Lawrence Stroll İngiliz markanın yönetim kurulu başkanı olduktan sonra görevden alındı. Onun yerine Mercedes-AMG’den Tobias Moers şirketin egemenliğini aldı. Alman yönetici, paradan tasarruf etmek için Aston Martin’in 3.0 litrelik V6 motorunu aşamalı olarak devre dışı bırakmak zorunda kaldı ve manuel vites değiştirme işinin de önüne kocaman bir taş koydu.

Mercedes-AMG’nin eski yöneticisinin, M176/M177/M178 serisi 4 litrelik V8’in motorunu, yani yalnızca GT otomobilleri tarafından kullanılan kuru karter M178’den vazgeçtiğini bildiriliyor. Autocar, “elektrikli bir güç ünitesi” için de hazırlıklı olmamızı söylüyor. Vanquish dışında bir isimle sunulması beklenen “giriş seviyesi” süper otomobil, Valkyrie ve Valhalla’nın altında konumlandırılacak.

Autocar’a, yeni aracın içten yanmalı motorunun, arka tekerleklere gücünü iletirken elektrik motorundan 201 hp’ye destek alacağını iddia ediyor. Bu veri, toplam 831 hp güç ve 1.400 Nm üzerinde tork üreten bir PHEV olan GT 63 SE Performance’ın arkaya monte edilmiş elektrik motoru sayesinde mümkün olacak.

Bir karbon fiber monokok kullanan, ve çok yüksek ihtimalle birazdan sarf edeceğimiz isimle adlandırılmayacak Vanquish’in 1.500 kilogramdan daha hafif olması bekleniyor. Bu arada otomobilin yollarla kavuşmasının 2023’ün ikinci yarısında, büyük olasılıkla 2024 model yılı içinde gerçekleşeceği söylentisi var. Sadece yol versiyonu için yaklaşık 330.000 $’lık başlangıç ​​fiyatı ile birlikte bir AMR Pro versiyonu da tartışılıyor.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!