AUDI, A6’YI ELEKTRİK DÜNYASIYLA TANIŞTIRDI

AUDI, A6’YI ELEKTRİK DÜNYASIYLA TANIŞTIRDI

Audi’nin Çin’de farklı şeyler yapmayı sevdiğini biliyoruz; A6 sadece uzun aks mesafeli versiyonuyla satılıyor ve A7’nin de A7L isimli bir versiyonu var. Audi şimdi de A6’yı Sportback gövdeli bir e-tron (sıfır emisyonlu EV) modeli olarak hazırladı.

A6 e-tron konseptinin önemli rakamı menzile ait. Üreticinin yeni Premium Platform Electric (PPE) EV teknoloji platformunun gelişini müjdeleyen otomobil, WLTP normlarında tek bir şarjla 700 kilometreden fazla menzil vaat ediyor.

PPE’nin 2022 yılından itibaren “hem yerden yüksekliği yüksek SUV’ler hem de gelecek Audi A6 e-tron gibi daha düşük sürüş yüksekliğine sahip dinamik tasarımlı modeller” sağlayacağı iddia ediliyor.

Temel olarak bu iddiayı yorumlayacak olursak, A6 e-tron’un seri üretim versiyonu en azından Sportback stilini koruyacak ve genel boyutlar haricinde içten yanmalı motorlu A6 ile pek çok şeyi paylaşmayacak. 4,96 metre uzunluk, 1,96 metre genişlik ve 1,44 metre yükseklik ile otomobil aslında olarak A6 e-tron’u A7 Sportback’e daha çok yaklaştırıyor.

Daha da önemlisi, altında iki elektrik motorundan 350 kW (476 hp) ve pil paketinde yaklaşık 100 kWh enerji sağlayan Audi ve Porsche’nin yeni PPE teknolojisi var. Bu, az önce belirttiğimiz gibi, konseptin tek bir şarjla (270 kW’a kadar destekler) yaklaşık 700 km aralıksız seyahat etmesine ve 7 (baz model için) ile 4 saniyeden daha kısa sürede (yüksek performans model) 0’dan 100 km/s hıza çıkmasına olanak sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!