AUDI ÇİN’DE ORTAKLIK KURUYOR

AUDI ÇİN’DE ORTAKLIK KURUYOR

Audi, Çin’deki varlığını genişletmek amacıyla FAW ile, Porsche ile ortaklaşa geliştirilen PPE mimarisini kullanacak elektrikli araçların ortak üretimi için bir ön mutabakat imzaladı. Sözleşmeye göre 2024 yılına gelindiğinde, Çin pazarı için PPE platformu kullanan birkaç yeni Audi EV modeli üretilecek.

Audi halihazırda FAW-VW ortak girişimi aracılığıyla Çin’de dört farklı lokasyonda otomobil üretiyor: Changchun, Foshan, Tianjin ve Qingdao, toplamda yaklaşık 700.000 adetlik bir kapasite sunuyor.

“Bu karar Çin pazarının stratejik önemini vurguluyor. Bu nedenle, yenilikleri yerel olarak aktif bir şekilde ilerletiyoruz,”dedi Audi başkanı Markus Duesmann. Bu arada, Çin’deki Audi başkanı Werner Eichhorn ise şunları ekledi: “Bu imza, Çin pazarı için elektrifikasyon stratejimizde bir başka kilometre taşıdır. Ayrıca, hem uzun süredir devam eden Çinli ortağımız FAW’a hem de şu anda yeni bir seviyeye taşıdığımız Çin’deki faaliyetlerimize olan bağlılığımızı teyit ediyoruz. “

Şu anda Audi ve FAW, tamamen elektrikli Q2L e-tron ve A6L TFSIe plug-in hibrit modelini ortaklaşa üretirken, daha önceleri ithal edilen Audi e-tron geçen ayın sonundan beri Changchun’da üretiliyor. Audi, 2025 yılına kadar elektrikli araçların Çin satışlarının üçte birini oluşturmasını hedefliyor.

Ocak-Eylül 2020 arasında Audi, Çin’de 512.081 araç satarak COVID-19 salgınının neden olduğu kesintilere rağmen geçen yıla göre% 4,5 büyüme kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!