Audi R8’in geleceği tehlikede olabilir.

Audi R8’in geleceği tehlikede olabilir.

Geleneksel otomobiller üreticileri spor otomobilleri konusunda bir bilenmez ile karşı karşıya kalmış durumda. SUV’lara olan talep her gün artmaya devam ediyor. Aynı zamanda müşteriler elektrikli modellere geçmeye başladıkları için bazı spor ve süper otomobiller alıcı bulamıyor.

Günümüzde otomobil üreticileri model ağaçlarını yeniden yapılandırmaya başladılar ve mümkün olduğunca modellerine yüksek sürüş pozisyonuna sahip versiyonlar eklemeye başladılar. Bunun yanında neredeyse tüm markalar elektrikli otomobillere de yatırım yapmaya devam ediyorlar. Audi, büyük bir tasarruf yapmayı amaçlayan ve çoğu diğer faaliyet alanlarına yönlendirilecek olan ‘Dönüşüm Planını’ geçtiğimiz günlerde resmen açıkladı.

Toplamda, Alman markası 2022’nin sonundan önce elektrikli araçların geliştirilmesine dah çok ağırlık verecek. Bu süreçte de çeşitli maliyetleri kısacak olan marka 27 milyar € tassaruf yapmayı amaçlıyor. Üç yıl sonra Audi, fabrika ve ekipmanlara ek olarak araştırma ve geliştirmeye 37 milyar € yatırım yapacak.

İngiltere basınında yer alan bir habere göre Audi, R8 ve TT’nin üretimini sonlandırmaya karar vermiş ancak şu anlık bu karardan vazgeçilmiş. İki modelle ilgili neler olacağı da önümüzdeki günlerde netleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!