Audi’den ağız sulandıran RS6 konsepti

Audi’den ağız sulandıran RS6 konsepti

Audi 90 quattro IMSA GTO yarış otomobilinden ilham alınarak hazırlanan Audi RS 6 GTO Concept ile tanışın. Kendisi ilginç şaşırtıcı şekilde Audi Neckarsulm’daki stajyerler tarafından “40 yıllık quattro” mottosytla yaratıldı. Bu dönemde ağırlıklı olarak Almanya’da kutlamalar devam ediyor.

Bu neden şaşırtıcı? Basitçe ilham veren fikrin, Audi tarafından Amerikan IMSA GTO yarış serisinde yarışan bir otomobil olması… Elbette, onlar gençler ve akılları gizemli şekillerde çalışıyor. Turbofan jantları, Recaro yarış koltukları, tam korumalı güvenlik kafesi gibi öğeler bunun en önemli kanıtı.

Audi RS 6 GTO Concept, Alman otomobil üreticisinin hala heyecan verici otomobiller yapmayı hatırladığını göstermek için, ki bizce sınırlı seri üretime girmesi gereken, bir otomobil… Radikal ve retro tasarımlı otomobil RS 6’nın “vahşi ve evcilleşmemiş” sloganına yakışıyor.

Elbette Volkswagen Grubu’ndan gördüğümüz diğer çırak projeleri gibi, bunun da sonsuza kadar bir prototip olarak kalacağı konusunda bahse girebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!