Audi’nin amiral gemisi A8 makyajlandı

Audi’nin amiral gemisi A8 makyajlandı

Makyajlı Audi A8 nihayet karşımızda ve Mercedes S Serisi ile BMW 7 Serisi gibi ezeli rakiplerini utandırmak istiyor. En azından teoride, çünkü S-Serisi tamamen yeniyken ve 7 Serisi yeni neslini beklerken dört halkalı markanın 2017’den beri aramızda olan modeli sadece bir makyaj operasyonundan geçti.

İlk bakışta model, makyaj öncesi ile hemen hemen aynı görünebilir, ancak makyajlı A8 aslında oldukça farklı. Birincisi, daha da geniş bir fona sahip yeni bir ızgaraya sahip. Ön tampon da yeni ve sadece yeni grafiklere sahip olmakla kalmayıp farklı görünen farlar da aynı şekilde yeni.

Ön taraftaki Digital Matrix LED kümelerini tamamlayan OLED arka stop grubu, elden geçen tampon ve yeni difüzör içerdiğinden arkadaki değişiklikler daha sade diyebiliriz. Yeni tasarım, Florette Silver, Daytona Grey, Terra Grey, District Green ve Glacier White adlı yeni boya seçenekleri ile tamamlanıyor. Ayrıca güncellenen A8, yeni S line ve Chrome dış süsleme paketleri ile satışa sunulacak.

Ingolstadt şirketinin amiral gemisi sedanının içinde hala yüksek kaliteli malzemeler, birlikte görev yapan 10,1 ve 8,6 inçlik iki ekrana güç veren MMI sistemi ve beklenen konfor öğeleri bulunuyor. Bununla birlikte ek olarak Audi, ön koltukların arkalarına, orta kol dayanağına monte edilmiş bir uzaktan kumanda ile kontrol edilen iki adet 10.1 inçlik ekran entegre etmiş.

Cömert bir güvenlik donanımı, sürücülere günlük yolculuklarında yardımcı olacaktır. Bu donanımlar, araçtan çıkış uyarısı ve ön 360 derece kamera sisteminden otomatik park etme özelliğine ve tümü Park, Şehir ve Tur paketlerinde kümelenen diğer pek çok özelliğe kadar hemen hemen her şeyi içeriyor.

Hala normal ve uzun dingil mesafesi konfigürasyonlarında sunulan, ürün gamının zirvesinde S8’in yer aldığı makyajlı Audi A8, Avrupa’da dört motor seçeneği ile sunuluyor. Motor seçenekleri, 3 litrelik V6 dizel ve benzinli, 3 litrelik TFSI plug-in hibrit ve S8’de 4.0 litrelik V8’den oluşuyor.

Dizel seçenek 286 hp güç ve 600 Nm tork değerine sahiptir. Benzinli 3 litrelik motor 340 hp ve 500 Nm üretirken hibrit destekli TFSI motor toplam 462 hp ve 700 Nm ile görev yapar. Son olarak zirvedeki S8, 571 hp ve 800 Nm ile S8, 0-100 km/s hızlanmasını 3,8 saniyede gerçekleştirir. Otomobilin tüm versiyonları standart quattro dört tekerlekten çekiş sistemine ve sekiz ileri tiptronik şanzımana sahip.

Siparişleri 2 Aralık’ta başlayacak otomobilin müşterilerine teslimatları 2022’nin ikinci çeyreğinde başlayacak.

One Reply to “Audi’nin amiral gemisi A8 makyajlandı”

  1. Ahmet Öngün

    Cevap vermek

    Çok şık olmuş tebrikler….

    Ltf whatsapp version da yollaki dağatabileyim ?

    Belki ” araanızı değeri için bize kahveye uğrayı ” diye ibare eklesesn?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!