Audi’nin Kendi Taycan Sport Turismo’su Geliyor: A6 Avant e-tron

Audi’nin Kendi Taycan Sport Turismo’su Geliyor: A6 Avant e-tron

Evet, A6 Avant e-tron geliyor! Audi yeterince bekledi. Porsche, halihazırda lüks, yüksek performanslı ve geniş bir EV arayanlara hitap eden Taycan’ın iki versiyonuna sahip. Artık Audi’nin de kendi çizgisinde bir elektrikli steyşını olabilir

Ama hemen heyecanlanmamak lazım. Audi A6 Avant e-tron şimdilik sadece bir konsept. Taycan Sport Turismo’nun özellikle yeni GTS varyantında ne kadar iyi ve havalı olduğunu daha önce görmüş olsak da, Audi bu model için hala acele etmemeyi tercih ediyor.

Audi’ye bunu sorduk ve aldığımız tek cevap şu oldu: “Bu bir prototip araç, yani şu anda gelecekteki seri üretim planları hakkında herhangi bir duyuru yapılmadı.”

Ne yazık ki Audi, yeni aracı hakkında çok erken konuşmak istemiyor. Ama bazı iyi haberler de var. Galeride görebileceğiniz üzere, Facebook’ta birdenbire yeni A6 Avant e-tron’u duyuran gölgeli fotoğrafın yanı sıra başka bir şey daha var. Artık konseptin resmi siluetinde bulunacak bazı tasarım ipuçlarını görebiliyoruz.

Audi, A6 Avant e-tron’u “biçim ve işlevin sentezi” olarak adlandırıyor. Önceki A6 Avant modellerine bakarsak, onların sözlerine güvenebiliriz. Bu kesinlikle ağır, büyük SUV’lara alternatif olarak hizmet edecek harika bir araç olacak. Steyşınlar bizce hala havalı ve Porsche’nin kanıtladığı üzere, insanlar onları satın alıyor.

Yeni A6 Avant e-tron, dış görünümünü A6 e-tron’dan almış gibi görünse de Taycan ile aynı veya en azından benzer bir konfigürasyona sahip olacağından oldukça eminiz. Ne de olsa Audi ve Porsche aynı Volkswagen ailesinin parçası. Sedan A6 e-tron konsepti, Mercedes-Benz’in EQE’sinden bazı stil ipuçlarını almış gibi görünebilir, ancak kimliğini olduğu gibi koruyor.

Ancak şirket A6 e-tron konseptini tanıttığında Audi’den zaten aldığımız bilgiler iyiyse, o zaman Porsche’nin Taycan Sport Turismo’nun şu anda sunduklarından büyük bir gelişme beklemeliyiz. Bazı teknolojiler tamamen çılgınca olabilir.

Bu araç hakkında çok fazla spekülasyon yapmayacağız. Neticede şu an için güvenilir bilgi mevcut değil. Bildiğimiz şu ki, mevcut küresel durum otomobil üreticilerini oradan oraya savuruyor. Audi’nin şu anda neden acele etmek istemediği anlaşılabilir. Şirket, amacının “darboğazları olabildiğince çabuk çözmek ve yıl boyunca mümkün olduğunca her şeyi telafi etmek” olduğunu bile söyledi. Buna rağmen, Alman otomobil üreticisi, 2022’de yarı iletken tedariki söz konusu olduğunda hala sorunlu sürecin devam etmesini bekliyor.

Audi’nin yeni A6 Avant e-tron’un durumunu konseptten üretim otomobiline değiştirmesinin ne kadar süreceğini bekleyip görmemiz gerekecek. Emin olduğumuz bir şey var: Bu EV’nin önümüzdeki aylarda nasıl şekilleneceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Şimdilik merakımızı gidermemiz gereken tek şey bu çok da resmi olmayan açıklama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!