Bentley, Pıkes Peak versiyonların teslimatına başladı

Bentley, Pıkes Peak versiyonların teslimatına başladı

Bentley, Mulliner departmanı tarafından sınırlı sayıda üretilen Pikes Peak Continental GT’leri dört kıtadaki sahiplerine teslim etmeye başladı.

Mulliner’in Pikes Peak Continental GT’si, Bentley’in Pikes Peak Hillclimb’deki seri üretim otomobil rekorunu lüks GT’nin özel bir versiyonuyla kutlamak için yaratıldı.

Özel modelinin üretimi sadece 15 örnekle sınırlı. Bunlardan beşi ABD’ye gidecekken, geri kalanı İngiltere, Almanya, Letonya, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya ve Yeni Zelanda’ya gidiyor.

Bentley, müşterilerin üçte birinin rekor kıran otomobilin görünümüne uyması için Mountain Decal Event tasarımını tercih ettiğini, üçünün ise parlak siyah rengi seçtiğini söylüyor. Kalanlar ise yeşil renkle yola devam etmişler.

Pikes Peak Continental GT, Acid Green fren kaliperleri, karbon fiber gövde kiti, uyumlu yan aynalara sahip parlak siyah tavan paneli ve Mulliner imzalı özel Radium yeşil boya gibi göz alıcı detaylara sahip.

Sınırlı sayıda üretilen Continental GT, standart olarak Parlak Siyah 22 inç jantlara sahip ve rekorun Bentley’in yüzüncü yılında gerçekleştiğini anmak için özel bir “100” ön ızgara opsiyonel donanımda yer almakta.

İç mekanda kontrast Radium dikişli Alcantara direksiyonda dahil olmak üzere kullanılırken, yolcunun önüne de tırmanma yarışının parkurunun silüetiyle hazırlanmış özel bir grafik eklenmiş.

Güç ise normal Continental GT’ye güç veren, sekiz ileri çift kavramalı şanzıman aracılığıyla dört tekerleğin tamamına 626 hp güç ve 900 Nm tork ileten aynı çift turbo 6.0 litrelik W12 motordan geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!