Bentley, W12 motora 2 Milyon dolarlık coupe ile veda ediyor

Bentley, W12 motora 2 Milyon dolarlık coupe ile veda ediyor

Andreas Mindt, Bentley’de tasarım başkanı olarak hüküm sürdükten sonra bir yıldan kısa bir süre sonra tüm projeyi baştan sona denetleyecek. Yeni amiral gemisi coupe, yeni Mulliner karoser bölümü tarafından inşa edilecek ikinci Bentley olacak ve 650 beygirden fazla güç üretecek.

Resmi veda, Bentley’nin 2023’ten sonra tamamen elektrikli olma planının bir parçası. İçten yanmalı motorlu otomobil ürün gamını süper güçlü bir W12 ile noktalamanın oldukça havalı bir hareket olduğunu söylemeye gerek yok (ama yine de söyleyeceğiz).

Aynı zamanda çok da özel. Çünkü Bentley’de kullanılan W12, VW W12 Nardo Concept’te ve ardından Volkswagen Phaeton’da kullanılmak üzere 20 yıldan fazla bir süre önce ortaya çıkan motorla aynı. Daha sonra, Bentley de kullanmaya başlamadan önce bir dizi başka VW ve Audi’de hayat bulmuştu.

Autocar’a göre yeni özel model, Bacalar’da olduğu gibi Continental GT’yi baz alacak. Tabii ki, diğer pek çok düşük üretim adetli süper otomobilin göründüğü gibi sadece süslenmiş bir seri üretim modeli olmayacak.

Söz konusu otomobil 2019 EXP-100 GT konseptinin birçok stil ipucundan yararlanacak. Tasarım çalışmalarında, Bentley’in eski usul olma fikrini tamamen ortadan kaldırdığı da görülebiliyor.

Yeni Mulliner modeli gittiği her yerde dikkatleri üzerine çekecek. Opsiyonlardan önce fiyatının en az 2 milyon dolar olması planlanıyor. 12 Bacalar modelinin tamamı, müşteriler onları görmeden önce tükenmişti, dolayısıyla bu durumda da aynısını bekliyoruz.

Bu süper sınırlı üretim otomobillerini üreten tüm büyük süper araba üreticileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bacalar, Countach ve Monza gibi modeller, şu anda çok sayıda düşük üretimli otomobiller varken bu kadar anlamlı mı?

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!