BENTLEY YENİ ARKA KOLTUK MULTİMEDYA SİSTEMİNİ TANITTI

BENTLEY YENİ ARKA KOLTUK MULTİMEDYA SİSTEMİNİ TANITTI

Bentley, hem Flying Spur hem de Bentayga için yeni arka koltuk eğlence sistemini tanıttı. Bu sistem, müşterinin kendi akıllı telefonundan, bilgisayarından veya tabletinden doğrudan otomobilin arka eğlence sistemine kablosuz olarak içerik akışı yapmasına olanak tanıyan akıllı bir “kendi cihazını getir” konseptini kullanıyor.

Ön koltukların arkasına takılan bir çift yüksek çözünürlüklü 10,1 inç ekran göz kamaştırıyor. Bu ekranlar aynı zamanda çıkarılabilir olma özelliğine sahip. Bluetooth kullanarak sesi kulaklıklara aktarmayı tercih etmezseniz, bunun yerine doğrudan aracın sektör lideri 2.200 watt gücüne sahip seçkin Naim ses sistemine aktarabilirsiniz.

Akıştan bahsetmişken, içerik hem iOS hem de Android uygulamalarından kaynaklanabilir ve aynı Wi-Fi ağını kullanıyorsanız Amazon Prime, Disney+, Youku veya Apple TV gibi uygulamalarla da etkileşimde bulunabilirsiniz.

Bu arada Netflix, Bentley arka koltuk eğlence sisteminde önceden yüklenmiş olarak gelir ve harici bir cihazdan akışa gerek kalmadan erişilebilir.

Ayrıca, ekranlarda Amazon Firestick veya oyun konsolu gibi medya cihazlarının kullanımına izin veren bir HDMI bağlantı noktası bulunur. USB C tipi bağlantı noktası ve bir kulaklık jakı da mevcut. Her iki ekran da sisteme güç sağlayan özel bir kol kullanılarak ön yolcu koltuklarının arkasına bağlanır.

Her iki ekranın da dokunmaya duyarlı olduğu düşünüldüğünde, kullanıcılar ses, parlaklık ve kaynak seçimi gibi işlevleri bir parmak dokunuşuyla kolayca çalıştıracaklardır.

Bentley Motors’un Elektronik Direktörü Ivo Muth; “Yeni Bentley Arka Eğlence sistemi, kullanım kolaylığını zarif tasarım ve işlevsellikle harmanlıyor. Arka koltuktaki yolcuların, araç içi teknolojideki en son yenilikleri temsil eden, son derece sürükleyici bir sistem aracılığıyla sürekli genişleyen bir eğlence dünyasına erişmeleri sağlanıyor. Sistem, dünya çapındaki neredeyse tüm servis sağlayıcılardan medya ve akış içeriği gibi dijital eğlence hizmetleri sunar ve aracınızı hareket halindeyken kendi özel sinemanıza dönüştürür” dedi.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!