BMW, elektrikli i4’ün ilk gösterimini gerçekleştirdi

BMW, elektrikli i4’ün ilk gösterimini gerçekleştirdi

Yeni BMW i4, otomobil üreticisinin 2021 Medya Günü etkinliğinin ardından seri üretim haliyle tanıtıldı.

BMW, yeni tamamen elektrikli dört kapılı coupe’nin geçen yılın konseptine yüzde 85 yakın olacağına söz verdi ve görünene göre bu sözü yerine getirdiler.

Beklendiği gibi yeni BMW i4, aracın çok sayıdaki sensörünü örten bir çift büyük böbreğe sahip iX ile benzer bakışlara sahip. Fakat iX’in aksine bu muhtemelen modelin tasarımındaki tek tartışmalı özelliği olacak çünkü gövdenin geri kalanında herhangi bir tasarım denemesinden kaçınımışlar ve klasik dört kapılı coupe formuna sadık kalmışlar.

Sportif görünümü, sınıfının en iyisi sürüş dinamikleri ve sıfır emisyon ile BMW, i4 gerçek bir BMW olduğunu iddia ediyor. BMW AG Yönetim Kurulu üyesi Pieter Nota, “Bu model, BMW markasının kalbini artık tamamen elektrikli hale getiriyor” dedi.

Yeni BMW i4, WLTP döngüsünde 590 km ve EPA döngüsünde 482 km sürüş menzili sunan bir dizi farklı güç ünitesi ve pil kapasite seçeneğiyle bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek.

Yeni BMW i4’ün en güçlü varyantı, 530 hp civarı güç üretecek ve “yaklaşık 4 saniye” içinde 0’dan 100 km/s hıza çıkabilecek. BMW geri kalan teknik ayrıntıları ve herhangi bir iç mekanı açıklamadı.

Bununla birlikte, yeni i4’ün içten yanmalımotorlu 4 Serisine ne kadar benzer göründüğü göz önüne alındığında, gösterge paneli tasarımının çoğunlukla aynı olmasını bekliyoruz. Bununla birlikte, yeni BMW i4’ün temel özelliklerinden biri, yeniden tasarlanmış bir arayüz, kablosuz güncellemeler, daha fazla güvenlik ve 14,9 inç dokunmatik ekran ve 12,3 inç dijital gösterge paneli ile çalışan yeni iDrive 8 bilgi-eğlence sistemi olacak.

Önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülmesi beklenen yeni BMW i4’ün tüm ayrıntıları için bizi izlemeye devam edin.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!