BMW M7 VE M9 İSİMLERİNİ TESCİLLEDİ

BMW M7 VE M9 İSİMLERİNİ TESCİLLEDİ

BMW’nin, M7 ve M9 ticari isimlerinin patentini aldığı bir ticari marka başvurusu ortaya çıktı. M7, bunu daha önce de yaptığı için BMW için ticari marka olarak pek yeni olmasa da, M9 ismi tamamen yeni. Bazı insanlar bu ismi ürün gamının zirvesinde konumlanacak bir modelin taşıyacağını düşünüyor.

Nisan 2018’de BMW, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine M7 patenti için başvurmuştu. O zamandan beri seri üretim veya özel bir M7 üzerinde bu logoyu görmedik. 7 Serisinin performans odaklı bir versiyonu henüz hayata geçmedi ve şimdiye kadar üretilmiş en güçlüsü V12 ile M760Li xDrive olmaya devam ediyor.

BMW’nin en son patentleri, Manila’daki Fikri Mülkiyet Ofisi ile Filipinler’de ortaya çıkarıldı. BMW’nin bu adları Almanya veya ABD yerine Filipinler’de kaydetmesi hem şaşırtıcı hem de dikkat çeken bir durum.

Bu, BMW ürün gamında gelecek modeller hakkında daha fazla spekülasyona yol açtı. Önümüzdeki yıl, Alman markasının modellerinin çeşitli özel sürümlerini getirmesi beklenen BMW M markasının 50. yıl dönümü olacak.

BMW, mesafeyi kat edebilir ve mevcut teklifindeki her M otomobilinin bir yıldönümü baskısını başlatabilir. Bu özel sürüm modellerden bazıları gelecekte daha değerli hale gelebilir. Peki M7’yi anladık da, M9 ne olabilir?

BMW’nin 8 Serisi’ni baz alacak ve piramidin tepesine oturacak bir otomobil çıkarabileceğine inanılıyor. Daha spesifik olmak gerekirse, modelin M8 versiyonu iddia edilen M9’un temeli olarak kabul edilecek ve Alman markası tarafından şimdiye kadar yapılmış en güçlü otomobillerden biri olacak.

Öte yandan, BMW geleceğe hazırlanabilir ve bir başkasının arabalarında kullanmayı düşünmesi ihtimaline karşı tüm potansiyel model adlarını koruyabilir. Yıllardır piyasada olan M7 markasına bakacak olursak, tescilli isimlerin hepsinin seri üretim otomobillere dönüşmediği ortada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!