BMW V12 motora Sınırlı M760i Final V12 Edition ile veda ediyor

BMW V12 motora Sınırlı M760i Final V12 Edition ile veda ediyor

Akıllara kazanan BMW V12’sinin, bu yaz son örneklerinin üretilmesi bekleniyor. Markanın motor düzeniyle ilişkisinin 35 yıllık geçmişini kutlamak için de ABD’ye özel sınırlı bir son 7 Serisi üretiliyor.

BMW M760i xDrive’ı temel alan “Final V12” otomobilleri, ABD pazarı için yalnızca 12 örnekle sınırlı olacak, her birinin fiyatı 200.000$’dan başlayacak. Bu modeller benzersiz logolar, tekerlekler ve çok çeşitli özelleştirme seçenekleriyle ayırt edilecek.

Güç elbette BMW’nin iki turbo, sonsuz değişken valf kontrolü içeren ve 5.500-6.500 d/dak arasında 609 hp üreten 6.6 litrelik V12’sinden gelecek. Bu gücü sekiz ileri otomatik şanzıman aracılığıyla dört tekerleğe de gönderiyor. BMW otomobilinin, 0’dan 96 km/s hıza sadece 3,6 saniyede ulaştığını iddia ediyor.

Aracın dışı, arkada büyük V12 amblemi ve Pencere Grisi veya Jet Siyahı boyalı özel 20 inç Stil 760M çift kollu alaşım jantlarla damgalancak ve ardından koyu gümüş bir yüzey vurgusu ortaya çıkarmak için parlatılacak. Müşteriler ayrıca mavi veya siyah fren kaliperleri veya beğendikleri herhangi bir BMW Individual rengi arasından seçim yapabilirler.

Kapı eşiklerinde, motor kapağındaki gibi “THE FINAL V12” yazısı bulunuyor. İçeride, BMW Individual Piyano Siyahı Kaplama tüm kabinde görülebilir ve orta konsolda aracı “1 OF 12” olarak tanıtan bir plaket bulunuyor.

Yalnızca tam donanımlı bir model olarak sunulan M760i Final V12, BMW’nin Profesyonel Sürüş Yardım Paketi, Lüks Arka Koltuk Paketi, panoramik LED tavan, Laserlight özellikli uyarlanabilir LED farlar ve Bowers & Wilkins’ten bir ses sistemi alacak. Müşterilere komple Merino deri döşeme için sekiz iç renk seçeneği sunulacak.

Her araca, sahiplerinin araçlarını tanımlayan, sipariş ettikleri aracın boya, deri ve araç kimlik numarasını belirten, masalarına koymak üzere tasarlanmış özel bir kupa da eşlik edecek.

BMW, “yıllar boyunca nihai lüks spor sedan için kalıcı tutkularını gösteren” ve aracı satın alma daveti ile V12 7-Serisi satın alma konusunda uzun bir geçmişe sahip müşterilere ulaşmaya başlayacağını söyledi. Üretimin Haziran 2022’de başlaması ve teslimatların Temmuz ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!