BMW Yeni M2’yi Göstere Göstere Test Ediyor

BMW Yeni M2’yi Göstere Göstere Test Ediyor

2023’ün bahar aylarında yollara çıkacak yeni BMW M2’nin dünya prömiyerine yalnızca birkaç ay kala, yeni yüksek performanslı otomobilin geliştirilmesindeki son test aşaması tüm hızıyla devam ediyor. Yeni BMW M2’nin, yarış pistiyle olan yakınlığına uygun olarak, sürüş dinamikleri Avusturya’daki Salzburgring’de yoğun bir teste tabi tutuldu.

Testlerde sürüş dinamikleri ve şasiye odaklanıldı ve yeni BMW M2 potansiyelini ilk kez herkesin önünde sergileme fırsatı buldu. Yeni otomobilin, BMW M’in en iddialı otomobillerinden biri olan güncel BMW M2 CS ile benzer bir performans düzeyine sahip olduğu söyleniyor. Sürücünün bu saf yarış pisti hissini her koşulda, hatta sınırda bile yaşamasını sağlar.

BMW M2’nin kaputunun altındaki güç, M3 ve M4 modellerinden aşina olduğumuz altı silindirli motordan geliyor. Bu motorun versiyon seçeneğine göre 430 ila 490 hp civarında bir güç üreteceği dedikodular arasında. Altı ileri manuel ve sekiz ileri M Steptronic şanzıman tipinden biri performansıyla öne çıkarken, diğeri de saf sürüş zevkine odaklanıyor. Sportif sürüş özellikleri, yeni BMW M2’deki uyarlanabilir M şasi ve arkadan çekiş ile yoğunlaştırıyor. Açıkçası yeni M2’nin dört tekerlekten çekişli olmasından biraz korkmuştuk. Fren sistemiyse motor gibi M3 ve M4’ten alınacak.

Yeni BMW M2’nin dünya prömiyeri Ekim ayında yapılacak ve ardından Nisan 2023’te piyasaya sürülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!