BMW, yeni nesil M5 için tam elektrikli bir versiyon düşünüyor.

BMW, yeni nesil M5 için tam elektrikli bir versiyon düşünüyor.

BMW, geçen hafta makyajlı versiyonu ile tanıştığımız 5 Serisi’nin gelecekteki jenerasyonunun en güçlü versiyonu üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bavyeralı üretici, bir sonraki süper sedanını tam elektrikli bir şekilde tanıtabilir.

Otomobil endüstrisinde kendisine has, çok özel bir yeri olan BMW M5, elektrik ile tanışan BMW modellerinden biri olabilir. İddialar, BMW’nin M departmanının tam elektrikli bir M5 üzerinde çalıştığı üzerinde yoğunlaşmaya başladı. İddialara daha yakından bakarsak, 2024 yılında yeni nesil M5 ile tanışabiliriz. Bu yeni nesil M5’in iki farklı versiyonu olacak. Baz versiyon, X8 M’de de kullanılacak olan plug-in hybrid sistemini kullanacak. Diğer versiyon ise tam elektrikli bir versiyon olacak.

Plug-in hybrid olan versiyon V8 bir motor ile bir adet elektrik motorunu kullanacak. Kombine toplam güç çıkışı ise 750 hp ve 998 Nm tork civarlarında olacak. Tam elektrikli versiyon ise 135 kWh’lık bir bataryaya sahip olacak ve 700 kilometre menzil sunabilecek. Tam elektrikli yeni BMW M5’te ön aksta bir ve arka aksta iki adet olmak üzere toplam üç adet elektrik motoru görev yapacak ve toplamda 1006 hp güç üretecek. 800 voltluk bir çalışma presibine sahip olacağı iddia edilen yeni M5, burada Porsche Taycan ve Audi e-tron GT’den esinlenmiş diyebiliriz.

BMW M CEO’su Markus Flasch ise BMW M departmanının tam elektrikli modeller üzerinde çalıştığını doğruladı. Kağıt üstünde çok başarılı görünen yeni BMW M5’i biz de sizler gibi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!