Bollınger üreteceği bataryaların patentlerini aldı

Bollınger üreteceği bataryaların patentlerini aldı

Bollinger Motors, 12 Ekim’de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO), bu kez dünyanın ilk 3. Sınıf elektrikli ticari kamyon platformunun bir parçasını oluşturan pil paketi tasarımı için yeni bir patent başvurusunda bulundu.

Patent, Bollinger Motors’un kendi ürettiği pillerin mekanik, elektrik ve sistem mühendisliği yeniliklerini korumayı amaçlamaktadır. Pil paketi, çeşitli paket boyutları ve konfigürasyonları oluşturmak için seri veya paralel olarak bağlanabilen 35 kWh dizilerindeki modüllerden oluşur.

Kapasite olarak 35, 70, 105, 140, 175 kWh ve daha fazla seçenecek içerecek paketlerde hem 350V hem de 700V konfigürasyonlarında mevcut olacak. Yapısal olarak, modüller simetrik bir şekilde yapısal bir I-kirişin her iki tarafına bağlanır. Bu kirişler, modüllerden ısıyı uzaklaştırmak için soğutma sıvısının pompalandığı kanalları içerir. Ek olarak, I-kirişler ayrıca araç arası yapısal destek sağlar ve paketi yandan darbelerden korumaya da yardımcı olur.

Bollinger Motors CEO’su Robert Bollinger, “Her elektrikli aracın kalbi bataryadır, bu nedenle kendi bataryamızı şirket içinde geliştirmek bizim için çok önemliydi” diyor. “Mühendislik ekibimiz, yüksek mukavemetli yapısal özelliklere, örnek soğutma özelliklerine ve son teknoloji yazılıma sahip bir paket oluşturdu.”

Bollinger Motors ayrıca kendi bünyesinde Batarya Yönetim Sistemini (BMS) geliştirmiştir. Şirkete göre BMS, Bollinger’ın gelecekteki tüm pil paketi boyutları ve voltajları idare edebilecek özelliklere sahip. Batarya Yönetim Sistemi, verimliliği artıran ve batarya ömrünü uzatan optimum çalışma koşullarını sürdürmek için diğer araç-kontrol üniteleriyle birlikte çalışarak, paket içindeki birçok noktada voltaj, akım ve sıcaklığı izliyor. Bu sistem ayrıca aracın sürekli çalışmasını sağlamak için arızaları tespit edip izole ederek sistem güvenliğini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Şirket, yeni akü paketinin orta hizmet kamyonları (B1 SUV ve B2 pikap), tarım ve inşaat ekipmanları gibi daha ağır uygulamalar için uygun olacağını söylüyor. Şirket, 2021’den itibaren pilleri kendi araçları için üretecek ve aynı zamanda bağımsız uygulamalar için ticari olarak kullanılabilir hale getirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!