Brabus’tan yeni elektrikli cep roketi

Brabus’tan yeni elektrikli cep roketi

Çok sayıda Smart Fortwo üzerinde çalıştıktan sonra, Brabus yeni sınırlı üretim Brabus 92R’ı piyasaya sürmenin doğru zamanına karar verdi.

Brabus, yeni 92R’dan sadece 50 adet üretecek. Bu yüzden de pek ucuz olacağını söyleyemeyiz. Söylentilere göre her birinin fiyatı Almanya için 50.000 € üzerinde olacak.

Fiyat etiketinden uzaklaşıp otomobile dönecek olurask yeni Brabus 92R, Smart EQ Fortwo Cabrio’yu baz alıyor. Ancak 91 hp güç ve 180 Nm tork ile standart modelden yaklaşık 10 hp ve 20 Nm daha fazla.

Rakamlar o kadar etkileyici olmayabilir ama Brabus 92R pek büyük bir otomobil değil. Buna rağmen standart bir Smart ForTwo EQ Cabrio’nun ağırlığı bataryalar sayesinde 1125 kg. İçten yanmalı kardeşlerinden yaklaşık 200 kg daha ağır. Ama buna rağmen elektrikli güç ünitesinin yüksek tork ve anlık güç iletimi sayesinde hızlanmakta zorlanmadığı iddia ediliyor.

Öte yandan, Brabus, bir EV’nin güç ünitesi üzerinde çalışıp daha fazla güç elde eden ilk modifiye şirketlerinden biri olmalı. Mühendisleri, teknisyenleri ve programcıları üç fazlı senkronize elektrik motor için yeniden ayarlanmış bir tork kontrol sistemi, gaz pedalı için yeni modüller ve daha fazlasından oluşan PowerXtra performans kitini geliştirdi.

İçeride, Brabus’un dört farklı sürüş modu arasında geçiş yapmanıza izin veren “sürüş eğlencesi anahtarı” olarak adlandırdığı şeyi buluyoruz: Basic, Eco, Sport ve Sport +. Basic, güç ünitesini üretim halindeki gibi bırakırken Eco, gaz pedalını kaldırdığınızda daha fazla enerji geri kazanımı sunar. Burada da standart Smart EQ’dan bu konuda önemli ölçüde daha güçlü olduğu iddia ediliyor. Sport, enerji geri kazanımı konusunda fabrika ayarlarına geri dönerken gaz pedalı size daha keskin bir yanıt verir.

Güçlü Brabus 92R’ın 92 hp gücüne erişmek için Sport + sürüş modunu etkinleştirmeniz gerekir. Devreye girdiğinde, 0-100 km / s 10.9 saniyede gerçekleşirken, tam şarj ile 125 km menzil sunar.

Brabus ayrıca ön ve arkada sırasıyla 16 ve 17 inç çapında Monoblock IX parlak siyah alaşım jantlarla birlikte bir coilover süspansiyonu, daha atletik bir görünüm ve daha fazlası için eksiksiz bir gövde kiti ekledi. Müşteriler elbette özel boya ve ilave iç mekan değişikliklerini tercih edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!