Bronco çok yakında Raptor’una kavuşacak

Bronco çok yakında Raptor’una kavuşacak

Bazı insanlar hala standart Ford Bronco’larının üretilmesini beklerken, Ford’un pazarlama departmanı 2022 Bronco Raptor ile gövde gösterisi yapmaya devam ediyor. Öyle ki görsellerdeki kamuflajları azaltmaya ve veriler hakkında konuşmaya başladılar.

Ford’un Bronco’su, hem haklı hem de kabahatli gerekçelerle (gecikmeler, üretim kalitesi sorunları vb.), geri dönüşünden beri sansasyonlar yaratarak popülaritesini korumaya devam ediyor. 2022 Model yılı Bronco modelleri tanıtıldı, bu yüzden yüksek performanslı Bronco Raptor’un örtülerinin kalkması için geri sayıma başladık.

Bu özel Bronco Raptor prototipi, yakın zamanda The Bronco Nation tarafından test edildi ve yalnızca kaputunda, bagaj kapağında ve yanlarında kafa karıştırıcı olması gereken kaplamadan oluşan bir kamuflaj var. Bu da bize agresif tasarım hakkında bolca ipucu sağlıyor.

Bronco Raptor ve standart Bronco modelleri arasındaki en belirgin fark, arazi aracına yolda daha da agresif bir duruş kazandıran daha geniş ön ve arka çamurluklar. Bu yeni çamurluklar, Ford’un otomobili daha büyük 37 inç çapındaki arazi lastikleriyle donatmasına da izin verecek.

Geri kalan kısımlarda, Bronco Raptor’un standart modelden çok daha yüksek olduğunu ve daha fazla zemin yüksekliği kazandığını görebiliyoruz. Ön tampon, büyük ölçüde normal modelle aynı görünüyor, ancak standart modellerin ızgaralarında bulunan “Bronco” yazısının yerine, büyük “Ford” yazısına sahip yeni bir karartılmış ızgarayla donatıldığını görebiliyoruz.

Arkada yapılan değişiklikler daha az belirgin ancak arka lambalar renklendirilmiş ve daha basit bir ışık imzasına sahip görünüyor (tabi bunlar üretime hazır aydınlatma grubu olmayabilir).

Bronco Nation, Bronco Raptor’un standart ‘en üst seviye’ modelin mevcut 2.7 litrelik EcoBoost V6’sını atıp, bunun yerine muhtemelen Ford F-150 Raptor ile aynı şekilde Ford’un 3.5 litrelik çift turboşarjlı EcoBoost’unu kullanacağını öne sürüyor. F-150 Raptor’da bu ünite 450 hp güç ve 691 Nm tork ile görev yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!