Bu Destansı Lancia Delta Rallycar Restomod Size 650.000 Dolara Mal Olacak

Bu Destansı Lancia Delta Rallycar Restomod Size 650.000 Dolara Mal Olacak

Automobili Amos daha önce klasik bir Lancia Delta restomod hazırlamıştı. Her şey süper hafif yolda ve hızlı olmakla ilgiliydi. Şimdiyse, Safarista adını verdikleri yol dışında da hünerlerini sergileyecek bir otomobil hazırladılar. Lancia’nın ralli kökenlerine de böylelikle gönderme yapmış oldular.

Çok iyi kondisyondaki Lancia Delta EVO 2 örnekleri, bu günlerde ortalama 100.000 dolardan fazla değere sahipler. Yarış tarihinin gerçek birer parçaları elbette bunun her kuruşunu hak edecektir. Ancak Safarista bunun altı katına mal olacaksa, başarması gereken çok şey var. Evet doğru duydunuz; otomobilin fiyatı 650.000 dolar!

Başlangıç ​​olarak, Automobili Amos otomobili üç kapılı olarak hazırlıyor. Çamurlukları genişletiyorlar ve tüm gövdeyi karbon fiber kullanarak yeniden şekillendiriyorlar. Şasi de güçlendirilmiş ve bir viraj çubuğunun yanı sıra bir çift 4 veya 5 noktalı kemerlere sahip koltuklarla geliyorlar.

Yürüyen aksamda, ayarlanabilir amortisörlerin yanı sıra çelik frenler ve bir hidrolik el freni kullanılıyor. Bariz şekilde orijinal Delta’dan daha fazla sürüş yüksekliğine sahip ve bunun nedeni Automobili Amos’un müşterilerinin otomobil ile yol dışına çıkmayı planlamaları.

“Safarista” programı ile hedefimiz, müşterilerimize İsveç buzullarından Arabistan kum tepelerine kadar inanılmaz doğayla çevrili, kendi sınırlarına ve arabalarının sınırlarına güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için rekabetçi olmayan bir deneyim sunabilmektir” diyorlar.

Podium Advanced Technologies, her Safarista’yı üreten esas ekip olacak. Bu ekip, Scuderia Cameron Glickenhaus’u bir araya getiren şirketin ta kendisi. Motor için herhangi bir teknik özellik yok ama bir ipucumuz var. Şu anda Safarista’nın kardeşi olan Futurista, Autotechnica Motori tarafından üretilen 330 beygir gücünde bir motoru kullanıyor. Kaputun altındaki kalp buysa, bu otomobil müşterilerin taleplerini fazlasıyla karşılamalıdır.

Çılgınca pahalı olabilir. Ancak bu, dünyanın sonuna kadar sürebileceğiniz klasik bir B Grubu ralli otomobiline modern bir yorum.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!