Bugatti’den şanına yakışır özel şampanya

Bugatti’den şanına yakışır özel şampanya

Kasım ayında Bugatti, Champagne Carbon ile işbirliği içinde ürettiği yeni, gerçekten dikkat çekici bir ürünü tanıttı. Şimdi, şanslı bir Bugatti müşterisi devasa “La Bouteille Noire”ı eve götürebilecek.

Bugatti konukları ve müşterilerinden oluşan bir seyirci kitlesinin önünde sahne alan şişe, Londra’daki yeni bir lüks butik otelde düzenlenen özel bir etkinlikte müzayedede satıldı.

Müzayede sırasında ve akşam boyunca, ressam ve moda tasarımcısı Mr. Dripping, Bugatti ve Champagne Carbon arasındaki ortaklığı kutlayan canlı bir sanat eseri yarattı. Otomobil üreticisi, ilginç ve biraz da can sıkıcı bir şekilde, sanat eserinin herhangi bir fotoğrafını paylaşmadı.

Bugatti ayrıca şişenin gerçekte ne kadara mal olduğunu da açıklamadı. Sanıyoruz ki bunu fazla dikkat çekmemek için yaptı. Bunun yerine, şişe üzerinde yapılan birkaç yüksek değerli teklif olduğunu ve en yüksek teklifi verenin, onu özel koleksiyonuna ekleyen uzun süreli bir Bugatti müşterisi olduğunu söylemekle yetindi.

15 litrelik bir Nebuchadnezzar olan şişe tamamen karbon fiberden imal edilmiştir ve 150 saatlik bir çalışma ve montajı en az 37 farklı işlem gerektirir. Ama hikaye burada bitmiyor:

Çılgın derecede büyük boy bir şişeye bu kadar çok para ödüyorsanız, onu buz gibi sıradan bir şeyle temas ettirerek lekelemek istemezsiniz ve Carbon sağolsun, buna mecbur değilsiniz. Şişe, kendisini soğutmak ve mükemmel bir içme sıcaklığında tutmak için içinde 14 yüksek kaliteli fan bulunan bir kasa (elbette karbon fiberden yapılmıştır) içinde gelmektedir.

Tabii ki, içinde, kasaya ilham veren tek adet üretilmiş bir otomobil olan La Voiture Noire’a biraz benzemesi için Havana Kahverengisi deri, LED ışıklar, zımparalanmış akrilik cam ve fırçalanmış alüminyum gibi her türlü birinci sınıf malzeme var.

Hikaye burada da bitmiyor: Artık şişenin sahibi olduğu için satın alan kişinin Bugatti’nin tasarım direktörü Achim Anscheidt ile birlikte çalışmasına ve onu gerçekten özgün bir tasarım haline getirmek için daha fazla benzersiz tasarım unsurunu kasaya dahil etmesine izin verilecek. Can sıkıcı bir şekilde şirket, neyin değiştirileceğine dair daha fazla ayrıntıdan bizi bir kez daha mahrum etti, ancak sahibinin kişisel zevkinin dikkate alınacağını söylüyor.

Anscheidt, “Bu eşsiz heykel parçasını özelleştirmek için La Bouteille Noire’ın yeni sahibiyle daha fazla işbirliği yapmayı dört gözle bekliyorum” dedi. “Müşterinin kişisel stil anlayışını çarpıcı biçimde temsil etmek için Molsheim tasarımcılarımız ile zanaatkarlarımızın birleşik uzmanlığından yararlanacağız.”

Eğer hala kafanızda fiyatla ilgili soru işaretleri varsa, Carbon’dan kendi Bugatti markalı şampanyanızı satın alabilirsiniz, ancak bu şişeler 1.090 €’ya mal oluyorlar.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!