Corvette C2, tasarımcısının elinde 2000 hp’lik elektrik gücüyle yeniden doğacak

Corvette C2, tasarımcısının elinde 2000 hp’lik elektrik gücüyle yeniden doğacak

Otomobil endüstrisinin en saygı duyulan tasarımcılarından ikisi, tamamen elektrikli bir güç aktarım mekanizmasına sahip C2 Chevrolet Corvette’in modern bir versiyonunu piyasaya sürme planlarını duyurdular.

Bu iki isim Peter Brock ve Ian Callum. Bilmeyenler için Brock, GM’nin tasarım başkan yardımcısı Bill Mitchell tarafından C2 Corvette Sting Ray’in tasarımı olması için seçilen orijinal eskizi çizen kişiydi. Brock daha sonra Shelby Daytona Coupe’yi tasarlayarak kariyerine devam etti.

İlk yaratıcısının elinde yeniden doğacak bu Frankenstein C2 Corvette’e ‘Ava’ ismi verilmiş. Paylaşılan eskizler de orijinal C2 ile çarpıcı bir benzerlik göstereceğini doğruluyor. Uzatılmış bir kaput, belirgin arka kalçalar ve bölünmüş bir arka cam… Henüz otomobilin iç mekanının nasıl görüneceğini bilmiyoruz, ancak modern teknolojinin klasik tasarım öğeleriyle bir kombinasyonunu görmeyi bekliyoruz.

Bir de küçücük bir ayrıntı olsa da güç ünitesi mevzusu var. Şu anda ayrıntılar az olsa da, Ava’nın dört tekerlekten çekişli olacağı ve 1.200 hp’den 2.000 hp’ye kadar değişen çeşitli seçenekler sunulabileceği iddia ediliyor. Eğer bu iddialar doğruysa rakipleri Rimac C_Two, Pininfarina Battista ve Lotus Evija gibi elektrikli hiper otomobiller olabilir. Bu iddianın altı boş değil: Aracın arkasındaki mühendislik ekibinin Jaguar C-X75 ve Aston Martin Rapide-E gibi deneyimlere sahip olduğu bildirildi.

Araçla ilgili daha fazla ayrıntı bu önümüzdeki aylarda açıklanacak. Fiyatlar 1,4 milyon dolar ile 2,4 milyon dolar arasında değişecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!