Elektrikli Boxster mı geliyor?

Elektrikli Boxster mı geliyor?

Taycan ile Porsche, elektrikli bir geleceğe doğru ilk adımını attı. Macan da gelecek nesil için elektrikli olacak ama Alman üretici bununla yetinmeyebilir. Cayenne EV de üretim hattına doğru yol alıyor olabilir ve hatta 718 Boxster da aynı listede olabilir.

Stuttgart şirketinin giriş seviyesi üstü açık spor otomobili, Cayman coupe ile birlikte, içten yanmalı motorlu kardeşlerinin yanında sunulacak elektrikli bir güç ünitesi kazanabilir. Amerikalı Car & Driver yayını, Boxster EV’nin (henüz ismi doğrulanmamış) bir konsept tarafından önizleneceğine ve gelecek Macan EV’de kullanılandan farklı, yeni bir platformu kullanacağını iddia etti.

Porsche’nin ar-ge yönetim kurulu üyesi Michael Steiner’in söylediklerine göre, mevcut neslin elektrik prototipleri çoktan üretildi, ancak çok ağır oldukları için yoldan dönüldü. EV modellerinin içten yanmalı motorlu otomobiller kadar iyi bir sürüşe sahip olması gerektiğinden ağırlık son derece önemli. Elektrikli Boxster ve Cayman’ın düz yol performansı, benzinli kardeşlerine benzer olmalı ve grubun en hızlı olanının 3 saniyeden biraz daha uzun bir süre içinde 96 km/s hıza ulaşması bekleniyor.

Rivayete göre Porsche, 10 yıl önce Boxster’ın elektrikli prototiplerini üretti ve testler gerçekleştirdi. Prototiplerin birinde tek motorlu, arkadan çekişli bir düzen vardı ve diğeri çift motorlu bir düzene ve dört tekerlekten çekiş özelliğine sahipti. 2019 yılından başka bir haber, bir hibrit test prototipinin de üretildiğini iddia etmişti. Yani uzun lafın kısası, otomobil üreticisi uzun süredir tamamen elektrikli bir Boxster planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!