EQS’in kabininden görsel geldi

EQS’in kabininden görsel geldi

Mercedes-Benz, yenilikçi ‘Hyperscreen’ bilgi ve eğlence sistemini ilk kez sunacak EQS elektrikli sedanını bir video ile önizledi.

Video Almanca ve dik formatta yayınlanmış olsa da, bize EQS’in açılır tavanıyla başlayarak bazı temel iç özelliklerde kısa bir tur sunuyor. Normalde bir açılır tavan, bir düğmeye basılarak veya tavandaki bir düğme çekilerek çalıştırılır, ancak EQS bunu temassız şekilde el sallama hareketi kullanılarak yapabilir.

Hyperscreen’e gelecek olursak, dijital bir gösterge kümesi, devasa bir bilgi-eğlence ekranı ve ön yolcu için ayrı bir ekran içeriyor. Tüm bu ekranlar, dokunsal geri bildirime sahip tek bir kavisli cam parçası ardına yerleştirilmiş. Bu tanıtım videosunda, aracın navigasyon sistemini çalışırken de görebiliyoruz ve ekranın dokunmaya çok duyarlı olduğunu da söyleyebiliriz.

Mercedes yönetim kurulu üyesi Sajjad Khan bu yılın başlarında sistem hakkında “MBUX Hyperscreen otomobilin hem beyni hem de sinir sistemidir,” dedi. “MBUX Hyperscreen müşteriyi sürekli olarak daha iyi tanıyor ve yolcu herhangi bir yere tıklamak ya da kaydırmak zorunda kalmadan önce özelleştirilmiş, kişiselleştirilmiş bir bilgi-eğlence ve işletim deneyimi sunuyor.”

Alman markanın yeni Elektrikli Araç Mimarisi, Mercedes-Benz EQS’in temelini oluşturacak ve dışarıda Vision EQS konseptinden esinlenen bir tasarıma sahip olacak. Otomobilin çeşitli farklı güç ve donanım seviyelerinde satılması bekleniyor ve bunlardan en az biri tek şarjla 700 km yol kat etmeyi mümkün kılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!