Eski Ferrari Teknoloji Patronu Michael Leiters, CEO olarak McLaren’a katıldı

Eski Ferrari Teknoloji Patronu Michael Leiters, CEO olarak McLaren’a katıldı

McLaren, eski Ferrari Baş Teknoloji Sorumlusu Michael Leiters’a yeni bir CEO atadı. Almanya doğumlu 50 yaşındaki Leiters, mühendislik alanında doktora derecesine sahip ve ayrıca geçmişte Porsche AG’de kıdemli bir pozisyonda bulundu. Kariyerine 1 Temmuz’dan itibaren McLaren’da başlayacak.

Leiters, McLaren Automotive’i otomobil üreticisinin McLaren Teknoloji Merkezi’ndeki küresel merkezinden ve şirketin tüm süper otomobillerinin ve hiper otomobillerinin elle inşa edildiği İngiltere, Surrey’deki bitişik McLaren Üretim Merkezinden yönetecek.

Ferrari’nin eski teknoloji patronu, markanın yüksek performanslı hibrit serisi süper otomobili Artura için teknoloji geliştirmede etkili olan McLaren Composites Teknoloji Merkezi de dahil olmak üzere birden fazla etkinliği kapsayan yaklaşık 3.000 kişilik bir işgücüne liderlik edecek.

McLaren Group yönetim kurulu başkanı Paul Walsh; “McLaren’daki herkes adına, Michael’ı McLaren Automotive’in yeni CEO’su olarak ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Mühendislik ve geleceğin teknolojisine olan tutkusu ile birleşen kapsamlı endüstri liderliği deneyimi, heyecan verici bir ikinci on yıla girerken ekibimize rehberlik etmeye ve geliştirmeye yardımcı olacak,” dedi.

Leiters’ın atama hakkında ne düşündüğüne gelince, resmi bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Yolculuğunun bu önemli anında McLaren Automotive’e CEO olarak katılmaktan daha fazla heyecan duyamazdım. McLaren şimdiden dünyanın en beğenilen lüks süper otomobil şirketlerinden biri olarak kabul ediliyor. McLaren’ın şanlı tarihinde bir sonraki bölümü yazarken sadık müşterilerimiz, çalışanlarımız, hayranlarımız ve ortaklarımız için bu itibarı büyütmeyi dört gözle bekliyorum.”

İngiliz süper otomobil üreticisi şu anda dünya çapında 40’tan fazla bölgede 100’den fazla perakendeci işletiyor ve pandemiye rağmen, özellikle 765LT Coupe ve Spider gibi sınırlı üretim modelleri söz konusu olduğunda güçlü müşteri talebi görmeye devam etti. Elva.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!