Everrati, GT40 efsanesini elektrikle tanıştırdı

Everrati, GT40 efsanesini elektrikle tanıştırdı

Bilmeyenler için Everrati, geçmişin ikonik otomobilleri “yeniden tanımlama ve geleceğe hazırlama” işinde. Kendileri geçtiğimiz hafta sonunda Hampton Court Palace’daki Concours of Elegance’da en son eserleri GT40’ı tanıttılar.

Everrati, son teknoloji elektrik motorları ve pillerle çalışan bu arabanın tüm detaylarını açıkladı. Şirketin tescilli EV güç ünitesi 580 hp güç ve 800 Nm üretiyor. Güç bakımından son oldukça yoğun 62,5 kWh kapasiteli lityum iyon pilin yardımıyla bu sıfır emisyonlu GT40, 200 km/saat üzerindeki maksimum hıza çıkmadan önce dört saniyenin çok altında 0’dan 100 km/s’ye ulaşabilir.

İç mekan da kesinlikle muhteşem; sürdürülebilir deri üretiminde dünya lideri Bridge of Weir Leather ile birlikte geliştirilmiş. Düşük ağırlığının yanı sıra, kullanılan derinin dünyanın en düşük karbon yoğun derisi olduğu da söyleniyor.

Everrati’ye göre, bu otomobil resmi Shelby Registry’de listelenen tek elektrikli GT40 olacak ve bu nedenle şirket, Birleşik Krallık’ta bu yılki etkinlikte sunulan araçlar arasında kendisine önemli bir yer kazanıyor. Everrati, özel sipariş Land Rover Series IIA ile birlikte dünyanın ilk elektrikli geniş gövdeli Porsche 911 (964) Cabriolet’sini de beraberinde getirdi.

Everrati’nin kurucusu ve CEO’su Justin Lunny, “Bu hafta Hampton Court Palace’daki ünlü Concours of Elegance’de dünyanın ilk elektrikli Porsche 911 (964) Cabriolet modelinin yanı sıra amiral gemisi, ödüllü GT40 modelimizi kalabalıklara tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Her biri, geleceğe yönelik simgelerimizin her birinde bulunan OEM düzeyinde teknolojinin, uzmanlığın ve ayrıntılara gösterilen özenin somutlaşmış halidir. “Hem küresel ayak izimizi hem de ürün portföyümüzü genişletmeye devam ederken, GT40 performans teklifimizin zirvesinde” dedi.

Otomobilin fiyatı ve sipariş durumuyla ilgili bir bilgi paylaşılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!