Ferrari, en güçlü üstsüzü SF90 Spider’ı tanıttı

Ferrari, en güçlü üstsüzü SF90 Spider’ı tanıttı

Ferrari, özel bir çevrimiçi etkinlikle ilk şarj edilebilir hibrit ve aynı zamanda en güçlü üstü açılabilir otomobili olan SF90 Stradale’yi tanıttı.

Beklediğimiz gibi, Ferrari SF90’ın yeni Spider versiyonu, sabit tavanlı modelle aynı hibrit güç ünitesine sahip ki, bu da bileşke olarak 1000 hp güç ve 900 Nm tork ürettiği anlamına geliyor.

Kısaca bahsedecek olursak, bu ünite 780 hp güç üreten çift turbo beslemeli V8 ile 220 hp’ye eşdeğer güç üreten üç elektrik motorundan oluşuyor. Ön akstaki iki elektrik motoru sayesinde dört tekerlekten çekişli olan otomobilde sekiz ileri yeni bir çift kavramalı şanzıman yer alıyor.

Ferrari, SF90 Spider’ın Stradale kadar hızlı olduğunu ve 0-100 km/sa hızlanmasını 2,5 saniyede gerçekleştirdiğini iddia ediyor. 0-200 km/sa hızlanması nefes kesici bir süre olan 7 saniyede tamamlanırken, azami 340 km/sa hıza ulaşabiliyor.

SF90’ı üstü açılabilir hale getirmek için gerekli şasi takviyeleri ve tavan mekanizması nedeniyle 100 kg ağırlaşan otomobil toplamda 1670 kilogramlık ağırlığa sahip.

Ferrari’nin geriye doğru katlanan tavan geleneğini devam ettiren otomobilin tavanı, katlandığında sadece 100 litre yer kaplıyor ve yapısındaki alüminyum sayesinde geleneksel versiyonlarından yaklaşık 40 kg daha hafif olduğu iddia ediliyor. Tavanının açılması veya kapanması 14 saniye süren otomobilde aynı zamanda rüzgar reflektörü görecek şekilde ayarlanabilir bir elektrikli arka cama da yer verilmiş.

Ferrari, Stradale’ye kıyasla kokpiti öne kaydırdıklarını, tavanı 20 mm alçalttıklarını ve artık daha eğimli olan ön cama ek olarak A sütunlarını daha ince yaptıklarını söylüyor.

Ferrari ayrıca SF90 Spider için Assetto Fiorano donanım paketini de tanıttı: Bu pakette, pist kullanımı için optimize edilmiş Multimatic amortisörler, başta arka spoyler olmak üzere araç genelinde artan karbon fiber ve titanyum kullanımı sayesinde 21 kg’lık bir diyet, yere daha iyi tutunan Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikler yer alıyor. SF90 Spider Assetto Fiorano’lar ayrıca iki renkli renk kombinasyonuyla da tercih edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!