Ferrari SF90’a Novitec Dokunuşu

Ferrari SF90’a Novitec Dokunuşu

Novitec, Ferrari SF90 Stradale için hem görsel, hem de teknik iyileştirmelere sahip yeni modifikasyon programını tanıttı. Yeni kit, Novitec’in aero ve güç yükseltmelerini biraz daha ileriye götürdüğü ilk paketin tanıtımından bir yıl sonra geldi. Çünkü Ferrari’nin süper otomobilin daha güçlü bir çeşidini tanıtmasını bekliyoruz.

Tasarımdan başlayarak, yeni ön splitter daha belirgin ve yanlarda daha büyük kanatlara sahip. Daha da önemlisi, yeni karbon fiber ön çamurluklar artık daha iyi aerodinami için entegre havalandırmalara sahip. Kaputtaki hava girişine, ayna kapaklarına, yan marşpiyellere, arka camlara ve yan hava girişlerine karbon kaplamalar eklenerek SF90’ın duruşu daha da iyileştirildi.

Arka tarafta, tavan spoyleri ve karbon görünümüyle büyük difüzör ile eşleşen önemli ölçüde daha büyük bir anatomik spoyler görüyoruz. Motor kapağında ve motor bölmesinde ek karbon kaplamalar da dikkat çekiyor. Novitec, bu parçaların rüzgar tünelinde geliştirildiğini ve daha fazla yere basma kuvveti ürettiklerini, hava akışını ve soğutmayı iyileştirdiği için de bu parçaların sadece gösteri amaçlı olmadığını iddia ediyor. İç mekandaki dokunuşlar, müşterinin beğenisine göre deri ve Alcantara döşeme ile kısmen daha sınırlı.

Vossen tarafından üretilen 21 inç NF10 modeli jantlar yerini koruyor, ancak araç sahibi çeşitli 20 inç ve 21 inç jant tasarımları arasından da seçim yapabilir. Novitec, otomobilin yüksekliğini önde 30 mm ve arkada 25 mm alçaltan kendi spor yaylarını sunmaya devam ediyor.

Ve şimdi teknik kısma geçiyoruz. SF90’ın hibrit güç ünitesi, çift turbo beslemeli 4.0 litrelik V8’i üç elektrik motoruyla birleştiriyor. Novitec N-Tronic kontrol modülleri ve özel ayarlanmış egzoz sistemi, içten yanmalı motora ekstra 107 hp (80 kW) güç ve 118 Nm tork ekliyor. Elektrik motorlarına dokunmadan, birleşik güç çıkışı, stok modelin 986 hp’sinden (735 kW) ve geçen yılki Novitec paketinin 1.019 hp’sinden (760 kW) 1.094 hp’ye (816 kW) yükseltildi.

Novitec, hazırladıkları SF90’ın 0-100 km/s hızlanmasını 2,4 saniyede (-0,1 saniye) ve 0-200 km/s hızlanmasını 6,3 saniyede (-0,4 saniye) gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Sadece 340 km/s barajını aştığı söylenen azami hız için kesin bir rakama sahip değiliz.

Egzozlara gelince, Novitec elektronik ses yönetimi olan veya olmayan farklı seçenekler sunuyor. Seçeneklerden en iyisi, daha iyi ısı dağılımı için ince altın kaplamaya, ısı yalıtımlı 100 hücreli spor katalizörlere ve karbon süslemeli iki 112 mm paslanmaz çelik çıkışa sahip. Gerçek hayatta nasıl ses çıkardıklarını duymak istiyorsanız aşağıdaki Novitec’in resmi videosuna göz atabilirsiniz. SF90 Stradale’in yanı sıra, parçalar yakında SF90 Spider için de satışa sunulacak.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!