Ferrari’den yeni bir 812 geliyor.

Ferrari’den yeni bir 812 geliyor.

Yaklaşık bir yıldır konuşulan ve beklenen hafifletilmiş ve güçlendirilmiş bir 812 SF sonunda gün yüzüne çıkmaya başladı. Ferrari tarafından son testlerinin yapıldığı model 800 beygirin üstündeki gücü muhtemelen yine sadece arka aksına iletecek ve eğlencenin dozunu arttıracak.

Haziran ayında Fiorano pistinde bir prototip görüntülenmişti ve daha hafif, daha güçlü ve daha sert bir 812, tekrardan gündeme gelmişti. Daha yakın bir zamanda, İtalya yollarında sadece birkaç farklılığa sahip ve Superfast ile neredeyse aynı görünen başka bir test otomobili yakalandı. Bu farklılıklar, yeni hava girişlerine sahip ve yeniden tasarlanmış bir ön tampon ve daha agresif bir arka difüzördü.

599 GTO ve F12 tdf’nin halefi olacak model, gelişmiş aerodinamisi, daha fazla karbon fiber parçaya sahip olması, mümkün olan maksimum ağırlık tasarrufu ve 812 Superfast’in 800 beygirlik gücünü 810 ile 850 PS arasında bir noktaya çıkarması ile Ferrari’nin ürettiği özel otomobiller arasına katılacak.

Önceden de tanıdığımız 6.5 litrelik atmosferik V12 motor hali hazırda 8500 rpm’de (maksimum motor devri 8.900 rpm) 800 PS güç ve 718 Nm tork üretiyor ve 812 SuperFast’i 2.9 saniyedde 100 kilometre hıza ulaştırabiliyor. Yeni gelecek hafifletilmiş ve güçlendirilmiş 812’in bu inanılmaz değerleri ne kadar değiştirebileceğini merak ediyoruz. Kulislerde konuşulan iddialara göre yeni 812’nin ismi 812 Versione Speciale olabilir. Versione Speciale’nin Türkçe karşılığına ise ”özel versiyon” diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!