Ferrarı’nin baş belası Cobra satışa çıkıyor

Ferrarı’nin baş belası Cobra satışa çıkıyor

Hızlı ve Öfkeli serisinin yıldızı Paul Walker, her türlü özel araçla dolu büyük bir kişisel araba koleksiyonuna sahip olmasıyla biliniyordu ve bu 1965 Shelby 427 Cobra CSX1010 onlardan biri.

Mecum Müzayedeleri tarafından sunulan bu FAM versiyonu Cobra, adının ardında oldukça sıra dışı bir hikayeye sahip.

FAM aslında “Ferrari’nin k*çı benimdir” anlamına gelir (Ferrari’s Ass is Mine) ve Carroll Shelby ile Ford’un Ferrari’ye karşı rekabetini temsil eder. Bu sataşma yetmezmiş gibi ek olarak, otomobil Ferrari’nin Rosso Corsa boyası ve taba rengi deri iç döşemesi kullanılmıştır.

14 adet üretilen CSX1000 bu rekabette yer alan otomobilin devamı niteliğinde olacak şekilde 1990’ların sonunda Carroll Shelby tarafından kişisel olarak sipariş edilmiştir. Yalnızca iki tanesi özel olarak baştan sona FAM rozeti ve göstergeleriyle donatılan FAM versiyonlarından şimdiye kadar yalnızca iki adet üretilmiş.

Performans tarafından baktığımızda, arabada 550 hp üreten ruhsattakiyle eşleşen motor numarasına sahip Shelby 427 FE 468 V8 bulunuyor. Ayrıca Tremec TKO600 5 vitesli manuel şanzıman, 4 tekerlekten bağımsız süspansiyon, yağ soğutucusu, çift fanlı alüminyum radyatör, Shelby alüminyum diferansiyel muhafazası ve Shelby kaliperleriyle Wilwood frenleri var.

Estetik olarak, daha önce bahsedildiği gibi Rosso Corsa boya ve taba rengi iç mekana ek olarak, otomobil ayrıca AC Cars tarafından elde üretilmiş bir alüminyum gövdeye sahip. Ek olarak, paslanmaz çelik bir roll bar, Shelby özel halısı, 15 inçlik orijinal direksiyon simidi ve 15 inçlik Halibrand jantlar da bulunmakta.

Bu Cobra, Carroll Shelby tarafından sipariş edildiği ve Paul Walker’a ait olduğu için gerçek bir otomotiv tarihine tanıklık etme fırsatını sunmakla kalmıyor, aynı zamanda son derece ender bir spesifikasyona sahip ikonik bir otomobil olma özelliği de taşıyor.

Eğer yeterli kaynaklara sahipseniz ve satın almak isterseniz, 19-20 Mart tarihleri ​​arasında Mecum’un Glendale müzayedesinin bir parçası olarak açık arttırmaya çıkarılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!