Fisker, halka açılıyor.

Fisker, halka açılıyor.

Fisker, blank-check şirketi Spartan Energy Acquisition ile birleşme sonrasında halka açılacağını duyurdu.

Potansiyel anlaşmanın raporları ilk olarak geçen hafta ortaya çıktı, ancak anlaşmanın kendisi çok kısa bir süre önce doğrulandı. 2.9 milyar dolarlık anlaşma, özel sermaye şirketi Apollo Global Management tarafından destekleniyor ve yılın ilk çeyreğinde kapanması bekleniyor.

Yönetim kurulunda mevcut Fisker üyeleri ve Apollo tarafından atanan bir kişi yer alacak.

CNN, “Yatırımcıların bu güvenoyu, ilk aracımızın geliştirilmesi konusundaki heyecan verici ilerlememizle birleştiğinde, Fisker’in 2022 yılı ve ötesine giden yolunu ortaya koyuyor” dedi.

CEO Henrik Fisker, “Bugün, dünyanın ilk dijital otomobil şirketinin halka arzının gerçekleştirilmesi, dünyanın en duygusal ve sürdürülebilir araçlarını ticarileştirme misyonumuzu ilerletirken, herkes için temiz bir gelecek vizyonumuzu da destekleyerek ileriye doğru bir adım daha attığımızı gösteriyor” dedi.

Fisker’in ilk üretim modeli, 2022’de piyasaya çıkacak olan tamamen elektrikli Ocean isimli SUV olacak. Fisker Ocean, 80 kWh’lik bir pil paketine sahip olacak ve henüz tüm model gamının beygir gücü ve tork değerlerini açık olmasa da Fisker, amiral gemisi varyantın 2,9 saniyede 96 km/s hıza ulaşacağını ve 80 kWh pil ile 483 km’ye kadar tek şarj ile yol alabilecek.

Fisker Ocean’ın 30.000 – 40.000 arasında fiyatlar ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. İlk teslimatlar ise 2020 yılında başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!