Ford Bronco sonunda tanıtıldı.

Ford Bronco sonunda tanıtıldı.

Ford’un ikonik modeli Bronco tekrar hayata döndü. Geçtiğimiz gün tanıtılan yeni model, arazi kabiliyeti ve sıradışı tasarımı ile çok dikkat çekecek gibi duruyor. Gelin yeni Bronco’yu daha yakından incelemeye başlayalım.

Yeni Ford Bronco, hem 2 kapılı hem de ilk kez 4 kapılı bir model olarak geri dönüyor.

Ford, yeni Bronco’nun moda değil işlev için tasarlandığını ve şirketin, insanların yeni bir Bronco’dan ne istediğini öğrenmek için yıllarca “forumları sessizce takip ettiğini” açıkladı. Temel noktalara baktığımızda Yeni Bronco, 4 kapılı versiyonunda yaklaşık 4.8 metre uzunluk ve 3 metrelik dingil aralığı ile gayet iyi bir yaşam alanı sunuyor.  Ayrıca, segmentte ilk kez fabrika çıkışlı 35 inç lastikli bir tane sipariş edebilirsiniz, bu da off-road ile ilgileniyorsanız tercih etmeniz gereken opsiyon olabilir.

Motor, şanzıman ve çekiş sistemi konularında ise ikişer seçenek sunuluyor. İlk seçenek, 2.3 litrelik dört silindirli turbo benzinli ecoboost motor. Bu motor 270 HP ve 430 Nm torka sahip. İkinci motor seçeneği ise 2.7 litrelik turbo benzinli V6 ecoboost motor. Bu motor ise 310 HP ve 542 Nm torka üretebiliyor. Şanzıman seçenekleri ise 10 ileri otomatik şanzıman ve 7 ileri manuel şanzıman olarak belirlenmiş. Çekiş konusunda ise standart 4×4 sistemin daha gelişmiş versiyonunu isterseniz ”Gelişmiş 4×4 Sistemi”ni opsiyon olarak satın alabiliyorsunuz.

Yeni Ford Bronco’nun her iki gövde stilinde de, modelin ana rakibi Jeep Wrangler’den daha kolay çıkarılabilen segmente özel çerçevesiz kapılar yer alacak. Daha uzun Bronco, çıkarılan dört kapıyı özel koruyucu torbalarda bile saklayabilme yeteneğine sahip. Yan aynalar gövdeye monte edildiği için kapılar çıkarıldığında yerinde kalırlar.

İki kapılı Bronco modellerinde kolayca çıkarılabilen üç bölümlü sert bir üst kısım bulunurken, dört kapılı modellerde standart olarak dört çıkarılabilir bölüm içeren yumuşak bir üst kısım bulunur. Burada, hem yumuşak bir üst hem de bir hardtop seçme özgürlüğü müşteriye sunulmuş. Ford, her bir tavan panelinin sadece mandalları içeriden açarak bir kişi tarafından kolaylıkla çıkarılabileceğini iddia ediyor.

Buna ek olarak, müşterilere farklı tipte kapılar, entegre vinçli modüler çelik tamponlar, çeşitli ön ızgara tasarımları, tavan rafları, LED ışık çubukları ve hatta çeşitli çamurluk fişekleri gibi tonlarca kişiselleştirme seçeneği sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!