Ford’dan eski kamyonete elektrikli Mustang kalbi nakli

Ford’dan eski kamyonete elektrikli Mustang kalbi nakli

Ford bugün, müşterilerin artık çevrim içi satın alabileceği yeni Ford Performance Parts Eluminator elektrikli motor dönüşüm kitiyle çalışan, tamamen elektrikli F-100 Eluminator konseptini tanıttı.

Klasik bir 1978 F-100 kamyonetini temel alan F-100 Eluminator konsepti, 2021 Mustang Mach-E GT Performance Edition ile paylaşılan iki güçlü elektrik motoru sayesinde dört tekerlekten çekişe sahiptir. Bu güç ünitesi 480 beygir gücü ve 860 Nm’lik veriler sunar. Ford Performance Parts’ın ilk elektrikli “sandık motoru” olan Eluminator, Mustang Mach-E GT’nin güç ünitesini temel alıyor.

Araç Kişiselleştirme, Aksesuarlar ve Lisanslama Küresel Direktörü Eric Cin, “Ford sahipleri en başından beri araçlarını kişiselleştirdi, özelleştirdi ve geliştirdi – görünümü değiştirmekten gücü arttırmaya kadar. F-100 Eluminator konseptimiz, klasik araçlarımız için bile tamamen elektrikle çalışan ve sıfır egzoz emisyonu performansını benimseyen müşterilerimizi nasıl desteklediğimizin bir kanıtıdır” şeklinde konuştu.

Ford Performance tarafından tasarlanan ve hazırlanan tamamen elektrikli F-100 Eluminator konsepti, MLe Racecars ile işbirliği içinde inşa edildi ve Roadster Shop tarafından imal edilmiş özel bir şasi üzerinde oturuyor. Brand X Customs tarafından uygulanan bakır süslemelerle bezenmiş Çığ Grisi rengine boyanan otomobilin iç kısımda JJR Fabrication tarafından üretilen bir alüminyum kütük çizgi ve MDM Upholstery tarafından avokado tabaklanmış deri döşeme bulunuyor.

İç kısım demişken direksiyon, bilgi ve eğlence sistemi ekranı, butonlar ve kontroller güncel Mustang Mach-E’den ödünç alınmış ve klasik kamyonete uyarlanmış.Aynı zamanda 275/45-19 ebatlı yüksek performanslı lastiklere sarılmış Forgeline tarafından özel 19×10 inç kütük alüminyum üç parçalı jantlarla donatılmış.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!