GEELY’DEN YENİ PREMIUM ELEKTRİKLİ MARKA: ZEEKR

GEELY’DEN YENİ PREMIUM ELEKTRİKLİ MARKA: ZEEKR

Geely, dünya çapında premium elektrikli otomobiller satacak ve Tesla’ya rakip olacak yeni markası Zeekr’ı tanıttı.

Fakat bu noktada şirket hakkında çok az şey biliniyor. İlk Zeekr logolu otomobilin 2021’in üçüncü çeyreği gibi yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bunun, Geely’nin “hafif varlık stratejisi” sayesinde mümkün olabileceğini öğrendik.

Geely ilk model hakkında pek bir şey söylemedi, ancak Zeekr önümüzdeki beş yıl boyunca her yıl yeni bir elektrikli otomobil sunmayı planlıyor. Marka başlangıçta Çin pazarına odaklanacak olsa da, “birinci sınıf elektrikli araçlara yönelik artan küresel talebe” hizmet etmeyi vaat ediyor.

Zeekr EV’leri geçen yıl tanıtılan “Sürdürülebilir Deneyim Mimarisini” baz alacak. Platform son derece çok yönlü olmakla birlikte A’dan E segmentine kadar her modeli destekleyebilir. Mimari ayrıca ön, arka ve dört tekerlekten çekiş düzenlerini de barındırabilir.

Geely ayrıntıları gizli tutuyor. Ancak onaylanan Zeekr modellerinin “kendi pil teknolojileri, pil yönetim sistemleri, elektrikli motor teknolojileri ve elektrikli araç tedarik zinciri desteği” olacak. Bu muhtemelen premium markayı mimariye dayalı ana akım modellerden uzaklaştırmak için yapılacak.

Benzersiz teknolojinin yanı sıra, Zeekr modelleri “konfor ve performans açısından rakipsiz bir lüks araç deneyimi” vaat ediyor. Geely ayrıca, araçların kablosuz güncellemeleri alabileceklerini ve bunların zamanla birlikte gelişmelerini sağlayacağını söyledi.

Elektrikli araç piyasası için sevindirici olsa da, elinin altında Polestar ve Lynk & Co gibi markalar varken neden yeni bir sayfa açtıkları kafa karıştırıcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir