Hummer elektrikle geri döndü

Hummer elektrikle geri döndü

Son Hummer’ın üretiminden yaklaşık on yıl sonra, marka geri döndü ve her zamankinden daha güçlü.

Önceki modellerden çok daha modern görünen GMC Hummer EV, ince LED farlarla çevrili minimalist bir ızgaraya sahip. Bununla birlikte, ön tarafta, modelin off-road becerisine işaret eden devasa bir tampon ve koruma plakası hakim. Bunların hepsi marka geçmişine gönderme.

Arkaya doğru devam edersek, belirgin çamurluk uçları ve kısa bir ön cam görebiliriz. Model ayrıca, gerçekten açık hava deneyimine olanak tanıyan çıkarılabilir panellere sahip düz bir tavana sahip.

Bu paneller şeffaf olmakla birlikte çıkarıldığında bagajda saklanabilir. Ön cam, Jeep Gladiator’de olduğu gibi katlanmazken, arka cam elektronik olarak indirilebilir.

Arkada LED lambalar ve D halkalı arazi tamponu var. Model ayrıca altı kademeli bir MultiPro bagaj kapağına ve elektrikli bir koruma kapağına sahip kısa bir kasaya sahiptir.

Arazi amaçları göz önüne alındığında, kamyonet standart olarak 35 inçlik Goodyear Wrangler All Territory MT lastiklerle geliyor. Bu ekipmanlar modelin 457 mm engelleri aşmasını ve 610 mm fazla su içinden geçmesini sağlar. Bu yeterince etkileyici değilse, daha da büyük 37 inç lastiklerle donatılabilir.

Güç olarak bakacak olursak, tahmini birleşik 1.000 hp güç ve 15.592 Nm tork, üç motordan geliyor. Bu, dört tekerlekten çekişli pikapın, “Watt’tan Özgürlüğe” fırlatma kontrol sistemi kullanılırken yaklaşık üç saniye içinde 0’dan 100 km/s hıza ulaşmasına olanak tanıyor.

Motorlar, 550 kilometreden fazla menzile sahip olmasını sağlayan bir Ultium akü paketi ile çalışıyor. Şarj etme zamanı geldiğinde, Hummer’in 350 kW’lık şarj kapasitesi için minnettar olacaksınız. Çünkü Hummer’ın on dakikalık bir şarjla yaklaşık 160 km menzile ulaşmasını sağlar.

Bunlar bir pikap için çılgın figürler ve etkileyici özellikler burada bitmiyor. Daha önce de belirtildiği gibi, Hummer EV, CrabWalk işlevine sahip dört tekerlekten direksiyon sistemiyle satışa sunulacak. Ön ve arka tekerleklerin düşük hızlarda aynı açıda yönlendirilmesini sağlayarak, kamyonun çapraz olarak hareket etmesini sağlayan bir teknolojiden bahsediyoruz. Biraz hile gibi görünse de GMC, zorlu arazilerde daha fazla manevra kabiliyeti sağladığını belirtmekte.

Araziden bahsetmişken, model mevcut bir Kurtarma Modu ile uyarlanabilir bir havalı süspansiyona sahip olacak. Aşırı arazi koşullarının üstesinden gelmek için süspansiyonun 149 mm yükseltilmesi bu şekilde mümkün.

Hummer EV, 112.595 dolara mal olan Edition 1 donanımıyla piyasaya sürülüyor. Modelin gelecek yıl piyasaya sürülmesinin ardından şirket, 2022 sonbaharında 99.995 $’a bir Hummer EV 3X sunacak. Bu model üç motorlu güç ünitesini muhafaza edecek, ancak yaklaşık 800 hp ve 12.880 Nm torka sahip olacak. Kamyonun menzili de 480 km civarına düşecek.

Birkaç ay sonra, 2023 ilkbaharında GMC 89.995 $ ‘a 2X versiyonunu sunacak. Yaklaşık 625 hp ve 10,033 Nm tork üreten çift motorlu bir güç ünitesine sahiptir. Performans eksiğine rağmen, model yine de tek bir şarjla 480 km civarı yol kat edebilecek.

Bir yıl sonra, 2024 baharında şirket 79.995 $ ‘a baz modeli piyasaya sürecek. Bu model 2X’in motorlarını kullanacak, ancak 400 km civarına kadar azaltılmış bir menzile sahip olacak.

GMC Hummer EV, Factory Zero’da inşa edilecek ve gelecek yılın sonlarında piyasaya sürülecek. Şirket şu anda 100 $ ‘lık rezervasyonları kabul ediyor.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!