İhtiyacımız olan AMG Speedster, Bussink’ten geldi

İhtiyacımız olan AMG Speedster, Bussink’ten geldi

Mercedes-AMG GT R’ın 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Roadster versiyonu, 750 adetlik sınırlı sayıdaki üretimiyle 21. yüzyılın en çok arzu edilen süper otomobillerinden biri haline geldi. Peki, bir AMG GT R Roadster’dan daha iyi ne olabilir? Sadece beş adet üretilen özel sipariş bir GT R Speedster.

Küçücük bir ön cama ve orta kısmında Formula 1’deki Halo koruma cihazı benzeri devasa bir güvenlik sütununa sahip 5 Bussink GT R Speedlegend ile tanışın. Bu dijital bir illüstrasyon veya bir tasarım çalışması değil. Bussink bu güzelliklerden beş adet üretecek ve eğer yeterince şanslıysanız, bir gün yolda sadece bir tane görebilirsiniz. Ama bizim yollarımızda yakın zamanda pek mümkün değil. Çünkü otomobillerin beşi de satılmış.

Mercedes SLR Stirling Moss’tan esinlenen Speedlegend, A sütunları kısaltıldıktan ve camlarla birlikte açılır tavan donör otomobilden çıkarıldıktan sonra şekillenmeye başlıyor. Bu işlem 100 kilogramlık ağırlık tasarrufu ve daha yere yakın bir ağırlık merkeziyle sonuçlanıyor, ki bu da sürüşe doğrudan yardımcı oluyor.

Diğer modifikasyonlar arasında tamamen yeniden tasarlanmış takla barları, camlar, arkaya doğru uzayan kubbeler, çamurluk hava çıkışları ve karbon kaplamalar bulunuyor. Sonuçta bu, McLaren Elva, Ferrari Monza veya bir Aston Martin V12 Speedster’ın yanında alakasız durmaması gereken ve aynı zamanda performans açısından da bu egzotiklere kafa tutması gereken bir otomobil.

Standart bir Mercedes-AMG GT R, 585 hp üreten 4.0 litrelik çift turbo beslemeli bir V8 motora sahip. Oldukça iyi değil mi? Ama özel sipariş bir Speedster standartlarına göre değil. Bu yüzden GT R Speedlegend, toplam 850 hp güç üretecek şekilde modifiye edilmiş. Açıkçası nihayi sonuç ile ilgili test ve sürüş içeriklerini merakla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!