İlk görselleri paylaşılan Corvette Z06, Ekim sonunda tanıtılacak

İlk görselleri paylaşılan Corvette Z06, Ekim sonunda tanıtılacak

Chevrolet, 26 Ekim Salı günü yapılması planlanan resmi tanıtımından önce 2023 Corvette Z06’nın ilk fotoğrafını yayınladı.

Bu fotoğraf, yeni Corvette Z06’ya kamuflajsız ilk resmi bakışımızı temsil ediyor. Fotoğrafta Corvette C8.R yarış otomobilinden ilham alan agresif ön tampon, daha geniş çamurluklar ve daha büyük yan hava girişleri içeren yeniden tasarlanmış bir gövde kiti görüyoruz. Çok kollu jantlar da Z06’ya özgü gibi görünürken, sabit bir arka spoylerin bulunmuyor olması, otomobilin farklı görsel/aerodinamik paketlerle sunulacağı anlamına geliyor olabilir.

Geçtiğimiz aylarda, Z06’nın prototipleri iki farklı tipte arka spoyler ile Nürburgring’de görüntülenmişti. Chevrolet’in resmi tanıtım videosunda görünen kamuflajlı Corvette, dörtlü egzoz borusundan çıkan karakteristik bir V8 sesine sahip modellerle aynı görünüyor.

Video, pist odaklı Corvette’in hem “Yeşil Cehennem’de”, hem de Le Mans pistinde test edildiğini ve çekimler arasında C8.R yarış otomobilinin kısa görüntülerini gösteriyor. 2023 Corvette Z06’nın Nürburgring’de trafikle birlikte 7:12 tur süresi kaydetmiş olabileceği ve bu durumun boş pistte 7 dakikanın altında bir sürenin mümkün olduğu anlamına gelebileceği söyleniyor.

Aerodamik paket, frenler ve süspansiyondaki geliştirmelerin yanı sıra, Z06 ayrıca yeni bir motor da kullanacak. 5.5 Litrelik V8’in 617 hp güç ve 651 Nm tork ürettiği söyleniyor. Bu veriler, önceki nesle kıyasla biraz daha az olabilir, ancak Corvette Stingray’in 6.2 litrelik V8’inin 495 hp ve 637 Nm’sinden her şekilde fazla. Bu artan güç, 2,9 saniyenin altında 0-60 mph (0-96 km/s) hızlanması ve 300 km/s üzerinde bir azami hız anlamına gelir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!