Jacob & Co, Bugatti için yeni bir saat daha üretecek.

Jacob & Co, Bugatti için yeni bir saat daha üretecek.

Tarihte çok uzun yıllardır otomobil endüstrisi ile saat endüstrisi yakın ilişkiler kurdu. Birçok otomobil üreticisi, otomobilin iç tasarımında saatlere yer verdi. Birçok saat üreticisi ise çok uzun yıllardır motor sporlarının en büyük destekçilerinden oldu. Formula 1’de yarışıp saat sponsoru olmayan takım yok denecek kadar azdır.

Aklımıza ilk gelen işbirlikleri; Ferrari ile Hublot, Mercedes – Benz ve Mercedes – AMG ile IWC, Jaeger-LeCoultre ile Aston Martin, Bentley ile Breitling diyebiliriz. Rolex’in Formula 1’e olan desteğini de hepimiz biliyoruz. Tag Heuer’de Redbull Racing Formula 1 takımı ile uzun süredir iyi bir iş birliği içerisinde. Tag Heuer’in bir dönem Formula 1 moturu geliştirdiğini de hatırlatalım.

Gelelim başlıktaki konumuza. Otomobil dünyasının en ekstrem markalarından biri olan Bugatti ile saat dünyasının en ekstrem markalarından biri olan Jacob & Co. bir iş birliğine başlamıştılar. Bu iş birliği de tahmin edeceğiniz gibi çok ekstrem saatler ortaya çıkarıyor. Jacob & Co. ‘nun Bugatti için ürettiği en yeni model olan ve ”Twin Turbo Furious Bugatti 300+” ismi verilen saatin en dikkat çeken özelliği ise Bugatti’nin 300 mph rekorunu kıran Chiron’undan esinlenmiş olması. Saatinin kasası 88 adet titanyum parçanın bir araya getirilmesiyle oluşuyor. Ayrıca Jacob&Co. saatin mekanizmasının şimdiye kadar üretilmiş en karmaşık mekanizmalardan biri olduğunu iddia ediyor. Otomobil endüstrisinin en önde gelen yöneticilerinden biri olan Bugatti başkanı Stephan Winkelmann’ın da çok sıkı bir Jacob & Co. hayranı olduğunu hatırlatalım.

Sadece 3 adet üretilecek olan Jacob & Co Twin Turbo Furious Bugatti 300+’ın fiyatı ise tam 580.000 dolar.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!