Jaguar F-Type, 75 Special Edition ile Üretimin Sonuna Geliyor

Jaguar F-Type, 75 Special Edition ile Üretimin Sonuna Geliyor

Ekim 1948’de tanıtılan, elinizin arkasını ısırdığınız güzel XK120, o dönemin en hızlısı olan olağanüstü bir spor otomobildi. Çeyrek asır sonra, Sıçrayan Coventry Kedisi, XK120’nin manevi soyundan gelen F-Type’ın son model yılı ile üretime son veriyor.

Dış tasarım şefi Matthew Beaven, “75 yıldır Jaguar, performans, çeviklik ve maksimum sürücü ödülü sunan olağanüstü spor otomobiller üretmesiyle tanınıyor” dedi. “F-Type 75, Jaguar’ın 2025’ten itibaren bir elektrik markası haline gelmesinden önce bu nesli kutlamak için benzersiz iç ve dış tasarım ayrıntıları ekleyerek bu ilkelere sadık kalıyor.”

Daha spesifik olarak, Jaguar hiçbir zaman en güvenilir otomobil üreticilerinden biri olarak tanınmadı. Ancak daha da önemlisi Tesla, Model S Plaid ile elektriğin, performansı hiper arabayı sarsan seviyelere yükseltmenin iyi bir yolu olduğunu kanıtladı.

Bununla birlikte, Bay Beaven’ın bahsettiği 2024 Jaguar F-Type 75, özel bir sürümden ziyade bir stil paketi. Ön çamurluklarda spor otomobilin silüetini gösteren birkaç rozetle süslenmiş ve sırasıyla beş kollu ve on kollu tasarımlara sahip parlak siyah jantlara sahiptir. .

Yukarıda bahsedilen silüet, Engine Spin orta konsol kaplamasında ve paslanmaz çelik eşik plakalarında da bulunurken, İç Mekan Siyah Paketi bir başka kayda değer geliştirmedir. Performans koltuklarının yanı sıra Ebony Süet kumaş tavan döşemesi, alüminyum arka mafsallar, R 75 için revize edilmiş üst bilyalı mafsallar ve yapılandırılabilir sürüş dinamiklerine sahip Adaptive Dynamics’ten de bahsetmek gerekiyor. R 75’te standart olan Intelligent Driveline Dynamics teknolojisi 75’te de mevcuttur. Frenlerde de güçlendirmeler yapılmış.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!