James Bond’un Şahsi Aston Martin’i Satılık

James Bond’un Şahsi Aston Martin’i Satılık

Şasi numarası DB5/1681/R olan otomobil, belki DB5’lerin en kıymetlisi değil ama yine de son derece özel. Şahsen Sir Sean Connery’ye ait olan İngiliz grand tourer’ın Broad Arrow Monterey Jet Center Müzayedesinde 1,4 ila 1,8 milyon dolar arasında bir fiyata satılacağı tahmin ediliyor.

Kırmızı deri üzerine Kar Gölgesi Grisi renginde boyanmış olan araç, ilk olarak Temmuz 1964’te Arthur White isimli müşteriye teslim edildi. Bu otomobil, Connery onu Aston Martin uzmanı RS Williams aracılığıyla satın alana kadar hayatının çoğunu Birleşik Krallık’ta geçirdi.

BorgWarner’dan gelen opsiyonel üç vitesli otomatik şanzıman yerine ZF tarafından üretilen beş ileri manuel şanzımanla donatılan DB5/1681/R şasi numaralı aracın iç mekanı siyah deri ve dışı da California Sage Blue rengindeydi. Wolverhampton’dan Cyril Williams Motors tarafından yukarıda adı geçen Bay White’a satılan araç, 2018’in başlarında İskoç aktör tarafından satın alındı. Connery, elbette Goldfinger filminde kullandığı Aston Martin DB5’in rengini yansıtmak için otomobilin rengini değiştirdi.

2020’deki COVID kargaşası ve aktörün ölümünün ardından Sir Sean’ın İsviçre’deki evinde garajda tutulan DB5/1681/R şasi numaralı otomobil, Connery ailesi tarafından satılıyor. Yakınları, otomobilden elde edilen gelirlerin önemli bir bölümünü Sean Connery Hayırseverlik Fonu’na bağışlamayı taahhüt etti. Hayırsever sebeplerden bahsetmişken, Sir Sean Connery’nin kurucularından olduğu İskoç Uluslararası Eğitim Vakfı’na 1,25 milyon dolar bağışladığını, ve Diamonds are Forever filmindeki tüm gelirini de aktardığını biliyor muydunuz?

Polonyalı mühendis Tadeusz Marek tarafından tasarlanan 4.0 litrelik sıralı altılı motorla güçlendirilen ve karoseri Superleggera tarafından üretilen DB5 açık artırmaya hazırlanırken, RS Williams tarafından yapılan kapsamlı servis ve inceleme sayesinde en iyi durumda sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!