Kemerlerinizi Bağlayın, Audi Formula 1’e Giriyor

Kemerlerinizi Bağlayın, Audi Formula 1’e Giriyor

Formula 1’in 2030 yılına kadar net sıfıra ulaşma hedefi göz önüne alındığında, Audi gibi bir markanın (ki aynı zamanda daha sürdürülebilir bir geleceğe geçiş yapmaya kararlıdır) er ya da geç katılacağı bariz karşılanıyordu. Duyurulan yeni güç düzenlemeleri ile kapı Audi için açılmış oldu.

Spa-Francorchamps’taki Formula 1 Belçika Grand Prix’sinde düzenlediği basın toplantısında Audi, 2026’dan itibaren motor sporlarının zirvesindeki sınıfına katılımlarını duyurdu.

“Yüksek performans ve rekabetin birleşimi, sektörümüzde her zaman yenilik ve teknoloji transferinin itici gücüdür. Yeni kurallarla, şimdi dahil olmak için doğru zaman.” AUDI AG’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Ürün Gruplarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Markus Duesmann, “Sonuçta Formula 1 ve Audi, açık sürdürülebilirlik hedeflerinin peşindeler” dedi.

Güç ünitesi Neuburg an der Donau’daki Audi Sport tesisinde geliştirilecek. Bu da demek oluyor ki, on yıldan uzun bir süredir ilk kez Almanya’da bir Formula 1 güç aktarma organı geliştirilip üretilecek.

F1 motor testi için test tezgahlarının yanı sıra personel, teknik altyapı ve binalarla ilgili hazırlıklar da devam ediyor ve yıl sonuna kadar tüm tesisler için harekete geçilmesi bekleniyor. Daha önce FIA ​​için üç yıl çalışmış olan Adam Baker, markanın Formula 1 projesini CEO olarak devralacak.

Audi’nin Teknik Gelişim Yönetim Kurulu Üyesi Oliver Hoffmann, “Serinin 2026’da sürdürülebilirliğe yönelik yaptığı büyük teknolojik sıçramalar göz önüne alındığında, yeni bir Formula 1’den söz edebiliriz. Formula 1 dönüşüyor ve Audi bu yolculuğu aktif olarak desteklemek istiyor.”

Yalnızca 2021’de 1,5 milyar TV izleyicisinin Formula 1 yarışlarını izlediğini ve özellikle yarış serilerinin dünyanın en popüler sporları arasında yer aldığı sosyal medyada trendin yükselişte olduğunu belirtmekte de fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!