Ken Block EV projeleri için Audi ile ortaklık kurdu

Ken Block EV projeleri için Audi ile ortaklık kurdu

Profesyonel ralli sürücüsü, DC Shoes’un kurucu ortağı ve Hoonigan Industries’in ortak sahibi Ken Block, Audi ile ortaklık kurdu. Eskiden Ford Motor Company’nin sevgilisi olan Gymkhana serisinin arkasındaki adam, Alman otomobil üreticisine elektromobilite gündeminde yardımcı olacak.

Volkswagen Grubu’nun sahibi olduğu Ingolstadt merkezli otomobil üreticisi, yeni içten yanmalı motorların geliştirilmesinin 2026’da durma noktasına geleceğini doğruladı. ICE ile çalışan Audi’ler 2030’lara kadar satılmaya devam edecek, ancak ne olursa olsun, pilli elektrikli araçlar temsil ediyor. gelecek.

Audi Sport genel müdürü Julius Seebach, “Elektrifikasyon, bir zamanlar quattro dört tekerlekten çekişin olduğu gibi bir oyun değiştiricidir” dedi. “Ken Block ile, stratejimizle mükemmel bir şekilde örtüşen heyecan verici şeylere sahibiz.” 53 yaşındaki ralli sürücüsü, içten yanmanın kariyerinin merkezinde olmasına ve hala da öyle olmasına rağmen, tamamen elektrikli devrimi de benimsiyor gibi görünüyor.

“Beni daha hızlı hareket ettiren her şeyi seviyorum. Elektrikli arabalar bunu yapabilir. Ses konusuna gelince, bunu umursamayan çocuklarım var,” dedi Block.

Şaka bir yana, Ken haklı. Bataryalı elektrikli araçlar, doğal olarak hattan daha hızlıdır çünkü bir elektrik motoru, çift turbo LS veya kulak ayırıcı bir V12’den çok daha hızlı tork üretir. Volkswagen Grubu’nun mali gücü ve Porsche’nin mühendislik mükemmelliği ile dört halkalı otomobil üreticisinin zamanla daha iyi elektrikli araçlar geliştireceği kesin.

RS e-tron GT, şu anda Audi’nin en üst düzey elektrikli aracıdır. J1 platformunda Porsche Panamera ile eşleştirilen çift motorlu sedan, tam stokta çeyrek mili 11 saniyenin hemen altında kat edebiliyor. Başka bir deyişle, R8 süper arabası bile ona karşı bir drag yarışını kaybederdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!