Klassen’den zırhlı Rolls-Royce Cullinan

Klassen’den zırhlı Rolls-Royce Cullinan

Rolls-Royce Cullinan kadar lüks ama ekstra korumaya sahip bir SUV’ye ihtiyaç duyanlara Klassen cevap verdi.

Bu Cullinan, CEN 1063 standartları BR6 seviyesine kadar koruma sağlayan, uzun namlulu silah atışlarına ve aynı anda etkinleştirilen iki DM51 el bombasının patlamasına dayanmasını sağlayan bir dizi zırh iyileştirmesiyle şu anda Klassen aracılığıyla satışa sunuluyor.

Klassen, zırhlı Rolls-Royce’un tüm dış yüzeyinin çatı ve zemin de dahil olmak üzere yenilikçi hafif balistik malzemelerle kaplandığını söylüyor. Otomobil aynı zamanda çok katmanlı kurşun geçirmez cam, güçlendirilmiş kapı menteşeleri, güçlendirilmiş süspansiyon, runflat lastikler, siren/interkom sistemi, geliştirilmiş fren bileşenleri, acil durum lambaları ve bir yangın söndürme sistemi içeriyor. Tüm bu iyileştirmelere rağmen, Cullinan dışarıdan bakıldığında diğerlerine benziyor.

Bu özel örneğin iç kısmı da koyu kırmızı deriyle kaplanmış ve İngiliz otomobil üreticisinin Starlight tavan döşemesine sahip. Tabii ki doğrudan Klassen’den zırhlı bir Cullinan sipariş edenler iç mekanı kendi zevklerine göre özelleştirebilir.

SUV’nin güç aktarma organlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bu nedenle otomobil halen 5.000 d/dak’da 563 hp ve güç 1.600 d/dak’da 850 Nm tork üreten 6.75 litrelik çift turboşarjlı V12 ile çalışmaya devam ediyor. Klassen, bu örneğin normal bir Cullinan’dan ne kadar ağır olduğundan bahsetmiyor, ancak eklenen ağırlık şüphesiz performansı ve yol tutuşu olumsuz etkiliyor.

Fiyat? Bu özel zırhlı Cullinan’ın baz fiyatı 833.000 Euro (kabaca 962.000 $). Fiyat epeyce fazla olabilir, ancak bu otomobilin yolculuklarında bu tarz bir koruma isteyen (veya buna gerçekten ihtiyaç duyan) milyonerlere (ve milyarderlere) yönelik olduğunu unutmayın.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir