Koenigsegg’den yeni bir hiper otomobil mi geliyor?

Koenigsegg’den yeni bir hiper otomobil mi geliyor?

Koenigsegg 2022’yi, üzerinde çalıştığı yeni bir model olduğunu düşündüğümüz bir teaser ile karşıladı.

İsveçli otomobil üreticisi şu anda Jesko ve Regera’yı üretiyor ve yakında da dört koltuklu Gemera’nın üretimine başlayacak. Bu karartılmış teaser görüntüsünde gösterilen otomobilin bunlardan hiçbiri olmadığı bariz şekilde fark edilebiliyor. Bunun Koenigsegg’in CC8S’nin müşterilere teslim edilmesinin 20. yılında geldiğini göz önünde bulundurduğumuzda, bu modele yapılan bir gönderme olacağına dair bazı spekülasyonlar var.

Resimdeki otomobilin silueti, Koenigsegg tarafından yıllar içinde üretilen çeşitli CC modellerine çok benziyor, ancak bir dizi modernize edilmiş LED arka aydınlatma grubuna sahip gibi görünüyor. Ayrıca yine önceki CC modellerine benzer bir tavan çizgisini de görebiliyoruz.

Teaser’ı paylaşan Facebook gönderisinde Koenigsegg, “Yeni Yıl Hedeflerinin” “akıllı mühendislik ve optimum tasarım yoluyla daha üstün performans” olduğunu ekledi.

Koenigsegg’in ne planladığına bakılmaksızın, bu gizemli otomobilin dört koltuklu Gemera ile bazı teknolojileri paylaşması mümkün. Söz konusu vahşi yaratık, Koenigsegg’in kendi bünyesinde geliştirdiği ve etkileyici 600 hp güç ile 600 Nm tork ortaya çıkaran 2.0 litrelik çift turboşarjlı üç silindirli Freevalve motor tarafından güç alıyor. Gemera ayrıca 1.100 hp daha ekleyen ve toplam 1.700 hp güç ve 3.500 Nm tork üretmesine olanak sağlayan üç elektrik motoruna sahiptir. Bu güç ünitesi Koenigsegg Jesko’nunki gibi çığlık atmasına engel olacak olsa da, Gemera’yı dört tekerlekli en hızlı şeylerden biri yapmaya yetecektir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir