Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder ile tanışın.

Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder ile tanışın.

Geçtiğimiz günlerde Lamborghini’nin resmi internet sitesinden sanal gerçeklik kullanılarak tanıtılan Huracan Evo RWD Spyder modeline gelin yakından bakalım.

Öncelikle internet üzerinden sanal gerçeklik kullanılarak tanıtılan ilk Lamborghini olan Huracan Evo RWD Spyder, aynı zamanda en yeni arkadan itişli/çekişli Lamborghini modeli de oluyor. Modelin detaylarına bakmaya başladığımızda her şeyden önce bir ”Spyder” olduğunu ve otomobilin üstünün açılıp kapanabildiğini görüyoruz. Dış tasarımda kardeşi olan Huracan Evo RWD ile çok büyük farkların olmadığını da söyleyelim.

Kullanılan motora yakından baktığımızda da yine tanıdık bir motor ile karşılaşıyoruz. Daha önce Huracan ailesinde kullanılan ve hala kullanılmaya devam eden 5204cc’lik V10 makine Huracan Evo RWD Spyder’da da görev yapmaya devam ediyor. Maksimum güç çıkışı ise 610 hp ve 560 Nm olarak açıklanmış. Şanzıman kısmında da yine diğer Lamborghini modellerinden tanıdığımız 7 ileri çift debriyajlı şanzıman görev yapıyor. Model, 0-100 hızlanmasını 3.5 saniye içinde tamamlıyor ve maksimum 324 km/h hıza ulaşabiliyor.

Lamborghini yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Stefano Demenicali modelle ilgili açıklamalarda bulundu.

Huracan Evo RWD Spyder, sürüş katını iki katına çıkararak daha keyifli sürüşler yapmanıza yardımcı oluyor. Elektronik sistemlerin çok az devreye girdiği arkadan itişli bir otomobilin tepkileri ve geri bildirimleri deneyimlerken otomobilin üstünü açıp özgürlüğün tadına bakabilirsiniz.

Lamborghini, tanıtımdan hemen sonra Huracan Evo RWD Spyder için siparişleri açtı. İlk teslimatlar ise 2020 yaz ayı içinde yapılacak. Modelin vergisiz Avrupa fiyatı ise 175.838 EUR olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!